מקור: BBC News (צילום מסך)

מפעלים לייצור האייפון בסין עדיין מעסיקים עובדים בתנאי עבודה בלתי אפשריים

| יום שישי, 19 בדצמבר 2014, 14:16 | סלולר

עובדים במפעלים להרכבת מכשירי האייפון של אפל בסין עדיין לא זוכים לתנאי עבודה סבירים. תחקיר שביצעה רשת החדשות של ה-BBC הבריטי מצא כי במפעלי פגטרון בסין, שם מורכבים סמארטפונים האייפון 6, נכשלת החברה האמריקנית לפקח אחר התנהלות העבודה. ממצאי התחקיר גילו הכשרה לקויה, שעות עבודה מוגזמות והמשך נישול העובדים מתעודות הזהות שלהם בזמן בו התחייבו לעבוד במפעל.

iPhone-6-Front-Wood

אייפון 6

כחלק מהתחקיר, שלח ה-BBC שני כתבים סמויים שיתחזו לעובדים מן המניין במפעלי פגטרון בסין. הכתבים מצאו כי במהלך ההכשרה בנושאי בטיחות, לא בוצעו בדיקות מהימנות אחר הבנת העובדים את הסכנות הכרוכות בעבודה, כאשר על כל שאלה שנשאלו, נזרקו התשובות בקול רם כחלק מקבוצה גדולה של עובדים שעברו את ההכשרה.

ממצאים חמורים אף יותר התגלו במהלך העבודה של הרכבת מכשירי האייפון, כאשר עובדים צולמו כשהם ישנים על פסי הייצור. כתגובה לתחקיר של ה-BBC, חשפה אפל כי ישנו נוהג לעובדים לישון במהלך העבודה כאשר הם נמצאים בהפסקה, זאת במקום לגשת לחדריהם למנוחה, אולם בוידאו שפורסם מתוך המפעלים נראים עובדים הנרדמים על פסי הייצור גם במהלך העבודה.

עם כניסתם לעבודה במפעל, נלקחו תעודות הזיהוי של הכתבים, אלו לא הוחזרו להם אף בקשות חוזרות ונשנות. בנוסף לכך, הודרכו העובדים "לבחור" שלא לסמן את האפשרות להימנע מעבודה בלילות או עבודה בעמידה.

הדיווח החדש מגיע לאחר שב-2010 התרחשו מספר לא קטן של התאבדויות במפעלים המייצרים את מכשירי האייפון בסין בשל תנאי עבודה קשים במיוחד. באפל הנהיגו מאז חוקים רבים שנועדו למנוע מקרים fאלו מלהתרחש בשנית ומבצעים פיקוח אחר שעות העבודה של העובדים במפעלים המייצרים את מכשירי החברה, אולם על-פי העדויות המוצגות בתחקיר ה-BBC, נראה כי הפיקוח של אפל עדיין לוקה בחסר.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות