סמסונג מכריזה על כונני SSD חדשים בנפח 2 טרה-בייט

| יום ראשון, 12 ביולי 2015, 09:29 | חומרה
תגיות: 850 EVO, 850 Pro, Samsung, SSD, V-NAND

כונני ה-SSD החדישים מהווים אלטרנטיבה מצויינת לכוננים הקשיחים המסורתיים. השימוש בטכנולוגיית הפלאש מאפשר להם להיות קטנים, עמידים, שקטים וחסכוניים יותר. העלות והנפח נותרו החסרונות העיקריים של כוננים מסוג זה, וסמסונג מנסה לפתור את בעיית הנפח בהשקתם של שני כוננים חדשים המציעים נפח אחסון עצום בגודל שני טרה-בייט.

הכוננים, שמשתייכים לסדרות ה-850 EVO וה-850 Pro, מכילים 128 שבבי זיכרון בעלי נפח של 16 גיגה-בייט. כל שבב מציע 32 שכבות של זיכרון פלאש בטכנולוגיית ה-V-NAND שפיתחה החברה (עליה תוכלו לקרוא בהרחבה כאן). על מנת לתמוך בנפח העצום, הטמיעה סמסונג בכוננים בקר אחסון משודרג מסוג MHX המציע קצב תעבורה גבוה. לצד הבקר תמצאו ארבעה גיגה-בייט של זיכרון פעולה (RAM) מסוג DDR3L המיוצרים בתהליך של 20 ננו-מטר.

הכוננים החדשים מספקים מענה לצורך ההולך וגובר בשטח אחסון נוסף, צורך שסופק עד כה על-ידי כוננים קשיחים בלבד. בשל היעדר החלקים נעים, הם מסוגלים לגשת לכל חלק בכונן באופן מיידי ולהזרים ממנו תכנים במהירות גבוהה. עמידותו של כונן ה-850 Pro עומדת על כ-10 שנים (או 300 טרה-בייט של כתיבה), בעוד שעמידותו של ה-850 EVO עומדת על כ-5 שנים (או 150 טרה-בייט של כתיבה).

לדברי סמסונג, לאחר השקת הכוננים החדשים תרחיב החברה את היצע מוצרי ה-V-NAND גם לפתרונות אחסון קטנים יותר כדוגמת כונני mSATA או M.2. לא נמסר מידע אודות עלותם של זוג הכוננים, אך ניתן לשער שהם יוצעו לרכישה בעבור לא פחות מ-4000 ש"ח, זאת בהתחשב במחירם הגבוהה של הפריטים האחרים בסדרה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות