סופית: חברת החשמל תספק תשתית אינטרנט

| יום שני, 28 בפברואר 2011, 09:36 | מקומי

אין ספק שחברות ישראליות רבות אחראיות על  מספר לא מבוטל של פיתוחים מתקדמים בעולם הטכנלוגיה, אוךם מסיבה כלשהיא, בתחומים רבים מדינת ישראל מפגרת בהרבה מול שאר מדינות העולם המערבי. אך אתמול הכריז שר התקשורת משה כחלון על צעד נוסף לצמצום הפער.
.
בכנס איגוד האינטרנט הישראלי שנערך אתמול הודיע כחלון כי אחרי סאגה ממושכת וארוכה שכללה מספר בג"צים מצד ספקיות תשתית האינטרנט האחרות (הוט ובזק) ושלל ניסיונות לטרפד את הרפורמה, עכשיו זה סופי – חברת החשמל תספק אינטרנט לתושבי ישראל. השר הודיע כי חברת החשמל תספק אינטרנט באמצעות סיבים אופטיים, שפריסתם תבוצע באמצעות רובוט שמתקדם בקצב של 4 קילומטרים ביום.

כחלון אמר כי "המהירות הממוצעת של הגלישה באינטרנט בישראל היא 1.5 מגה-ביט, ורק 30% גולשים במהירות 3 מגה-ביט ומעלה. זהו נתון מתסכל. אנחנו, במדינת ישראל, מובילים בחדשנות באינטרנט, ולא ייתכן שנישאר מאחור בנושא התשתיות. אנחנו במקום לא טוב, ואותי, וגם אתכם, זה לא צריך לספק. אסור לנו להסתפק בבינוניות הזו. אנחנו צריכים להיות החלוצים. אני מעוניין שמהירות הגלישה הממוצעת בישראל תהיה 80-90 מגה-ביט", והוסיף: "במדינות כיפן או קוריאה, ב-60% מהשטח פרוסים סיבים אופטיים בהשקעה של המדינה. גילו שם שכל תוספת של 10 מגה-בייט ברוחב הפס העלתה את הצמיחה במדינה באחוז וחצי. אפשר רק לדמיין מה זה יכול לעשות בישראל. כשהגעתי לתפקיד ביקשתי מהחברות להשקיע בתשתיות. התשובה שלהן הייתה 'מי צריך 50 מגה? מי ישתמש בזה? מספיק מה שיש, אנשים מרוצים'".

כדי להוכיח את כדאיות ההשקעה והתשואה שהוספת שחקנית בתחום תיתן למדינת ישראל, נערך פיילוט ראשוני בקריית שמונה, בו השתתפו 150 בתי אב, כמו גם בית ספר שהציג שיפורים ניכרים  בציוני התלמידים לעומת בתי ספר שהסתפקו בתשתית הקיימת.

לגבי אופי התמחור העתידי והדאגה לתחרות, אמר כחלון כי "למרות שזה בסמכותי, אני לא מתכוון לאפשר לחברת החשמל למכור ישירות לצרכנים, אלא רק לחברות. כשיהיו לחברת החשמל לקוחות פרטיים – היא תעדיף אותם. לי יותר חשוב שימכרו בסיטונאות לחברות ושאלו ימשיכו לספק. השוק הסיטונאי הזה הוא דבר מחויב המציאות, כי אחרת ספקיות האינטרנט לאט לאט יצאו מהמשחק, ואנחנו לא רוצים את זה. רוצים כמה שיותר שחקנים, כמה שיותר חדשנות. אנחנו פתוחים לכל ורוצים תחרות. כל מה שטוב לתעשייה נעשה, בלי להתחשב כמה זה מרוויח או מכביד על המתחרים".

מסתמן כי  אט אט מתקרבים הימים בהם נוכל לגלוש במהירויות גבוהות כמו שאר העולם , נקווה שחברת החשמל תספק שירות טוב ואמין מה שיוביל לתחרות בריאה במשק שהצרכן ירוויח ממנה רבות.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות