-פרסומת-

זה מה שנשאר: יאהו משנה את שמה ל-Altaba ומאייר עוברת לוריזון

| יום שלישי, 10 בינואר 2017, 12:12 | כלכלי
יאהו

קרדיט: Darrell Nash

העסקה למכירת יאהו לתאגיד התקשורת וריזון שהוכרזה לפני חצי שנה עדיין לא הושלמה סופית ועדיין יש כמה קצוות לסגור. נראה שלמרות החששות של וריזון מפרשות פריצות הסייבר המאסיביות ליאהו, החברה החליטה ללכת עם המהלך עד סופו.

החברה שמייצגת את מה שנשאר מיאהו החליטה לשנות את שמה ל-Altaba, שילוב של המילים Alternate ו-Baba. מכיון שרוב הפעילות נמכרה לוריזון תמורת 4.8 מיליארד דולר, מה שנשאר ביאהו אלו בעיקר אחזקות פאסיביות: 35.5% מיאהו יפן, כמה מחלקות והשקעות מיעוט בחברות אחרות, המזומן שהיה בקופה והדובדבן שבקצפת עליו בעלי המניות לא הסכימו לוותר – אחזקה של 15% בעליבאבא (שווי של כ-35 מיליארד דולר).

כמו כן, מאריסה מאייר תעזוב יחד עם נציג נוסף את הדירקטוריון של יאהו ותעבור לדירקטוריון של וריזון. עכשיו כש-Altaba הופכת להיות מעין קרן השקעות, אין למאייר עניין לנהל אותה וזה עוד לפני שמדברים על חבילת השכר שתקבל בוריזון. לפני חודש נכנס נשיא חדש לתפקידו בחברת האחזקות שבעברו היה סמנכ”ל כספים של יצרנית המעגלים המשולבים, ברודקום.

צריך להדגיש שהמיזוג עדיין לא הושלם ועדיין יכול להיעצר בכל שלב. עלו דיווחים על כך שוריזון מאוד מודאגת מההתקפות שהביאו לפריצה ודליפה של מאות מליוני חשבונות יאהו. לאחר שהתגלה שיאהו הסתירה את הפגיעה במשך זמן רב, קיים גם חשש לתביעות נגדה. אבל השינויים הטכניים הנ”ל מעלים שוריזון כנראה החליטה לספוג את הנזק ותמשיך במיזוג עד להשלמתו הסופית.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
ג'וש דוקרקר
אוכל ושותה חדשנות ועתידנות אבל גם אוהב לשאול "איך אני מרוויח מזה?". לא יכול להירדם מבלי שבדקתי על כמה עצר היום ה-S&P. אולי אלוהים נמצא בפרטים הקטנים אבל התמונה הגדולה תמיד הרבה יותר מעניינת.
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות