-פרסומת-

בקרוב באפליקציית WhatsApp: נעיצת שיחות וממשק חדש לשיחות הוידאו

| יום שבת, 29 באפריל 2017, 20:00 | אפליקציות

אפליקציית המסרים המידיים WhatsApp ממשיכה להתעדכן מאחורי הקלעים במסגרת תכנית הבטא אשר מסייעת למפתחים לאתר תקלות טרם הפצתם של פיצ’רים חדשים. בגרסת הבטא החדשה שהופצה הלילה ניתן למצוא פיצ’ר חדש ויעיל לנעיצת שיחות, באמצעותו יוכלו המשתמשים לקבע את מיקומן של שיחות חשובות בראש הרשימה לצורך גישה נוחה ומהירה יותר. השימוש בפיצ’ר החדש אפשרי הן דרך גרסת הבטא לאנדרואיד והן דרך ממשק WhatsApp Web הנלווה.

נעיצת שיחה תתבצע באותו האופן בו משתיקים אחת. לחיצה רצופה על שיחה מסוימת תגרום להופעת תפריט פעולות בראש האפליקציה, שם יופיע סמל הנעיצה עבור שיחה שאינה נעוצה או סמל ביטול נעיצה לשיחה שכבר ננעצה בעבר. בממשק ה-Web יתבצעו פעולות הנעיצה וביטול הנעיצה לשיחות דרך התפריט הנשלף ברשימת השיחות. חשוב לציין שהנעיצה היא פרטית וחד כיוונית: אין צורך שהצד השני יאשר אותה, וכמובן שגם לא תהיה לו דרך לדעת שביצעתם אותה.

גרסת הבטא החדשה לאנדרואיד כוללת שני שינויים נוספים, האחד גלוי והשני עדיין מוסתר. באמצעות אופציית השיתוף ניתן כעת להעביר תמונות משיחה אחת לאחרת כולל התיאור שלהן, מה שלא היה אפשרי עד כה. בגרסה החדשה, פעולת השיתוף (לחיצה רצופה על התמונה > לחיצה על אייקון השיתוף בתפריט העליון) תעביר את התמונה יחד עם התיאור שלה, ופעולת ההעברה (לחיצה על החץ האפור שלצד התמונה) תעביר את התמונה לבדה, ללא התיאור.

בעדכון זה מציגה WhatsApp גם ממשק משתמש חדש ונקי יותר לשיחות הקוליות ולשיחות הוידאו, כפי שניתן לראות בתמונה המצורפת. ממשק המשתמש החדש עדיין לא זמין לכלל משתמשי הבטא ונדרש לבצע פעולות נוספות (כגון ביצוע Root למכשיר) כדי להציגו, אך ניתן לשער שבגרסת בטא עתידית יוצג הממשק החדש הזה כברירת מחדל. בקוד של גרסה זו נמצאה גם המחרוזת “WhatsApp for Small and Medium Business”, מה שעשוי להעיד על השקת פלטפורמה נוספת של אפליקציית המסרים המיידיים בתקופה הקרובה.

אם תרצו לנסות את התכונות החדשות הללו בעצמכם, וגם את אלו שעוד יגיעו בעתיד, תצטרכו להצטרף לתכנית הבטא הפתוחה של WhatsApp באנדרואיד. בחברה משתדלים אמנם להשיק רק גרסאות יציבות המאפשרות שימוש שוטף, אך אם תתחרטו – תמיד ניתן לחזור לאחור.

מקורות
WABetaInfo
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
שלומי טורג'מן, עורך ומפתח ראשי
shlomi@gadgety.co.il
הדרומי שבחבורה. הנדסאי אלקטרוניקה ומחשבים, יוצא יחידה טכנולוגית בצה”ל, בעל ידע נרחב בפיתוח אתרי אינטרנט ובתכנון מערכות מידע, גיימר בעבר וכתב טכנולוגיה (חולה עד כדי אובססיה) בהווה. גוגל או אפל? -זה לא באמת משנה, העיקר שיהיה עשוי מתכת.
סלולרי: HTC 10 | מחשב: Apple Macbook Pro / iMac 27" 5K
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות