-פרסומת-

פטנטים חדשים מאשרים את מיקומו של חיישן טביעות אצבע מתחת למסך האייפון 8

| יום שישי, 19 במאי 2017, 18:30 | סלולר
כך עשוי להיראות iPhone 8 (מקור: Onleaks)

כך עשוי להיראות iPhone 8 (מקור: Onleaks)

בין הפיצ’רים הבולטים והמשמעותיים ביותר בספינת הדגל הבאה בפיתוחה של ענקית הטכנולוגיה אפל, ה-iPhone 8 (או iPhone X/iPhone Edition), נמצאים מסך נטול השוליים וחיישן ביומטרי לזיהוי טביעת האצבע של המשתמש מסוג Touch ID המוטמע ישירות מתחת לתצוגה. בזמן שמרבית הדיווחים וההערכות ברשת העידו כי מסך נטול השוליים אכן יגיע למכשיר הדגל, חלק ניכר מן הדיווחים ציין כי אפל לא תצליח לבצע את הטמעתו של קורא טביעות האצבע מתחת למסך.

קורא טביעות אצבע יוטמע מתחת לתצוגה

קורא טביעות אצבע יוטמע מתחת לתצוגה

ואילו כעת, פטנט חדש של היצרנית האמריקאית, המאושר באופן רשמי על ידי משרד הפטנטים האמריקאי (USPTO), מאשר כי היצרנית אכן עומלת על פיתרון שיאפשר לה לבצע זאת. בפרטי הפטנט מתארת אפל את אופן מימושו של מנגנון זיהוי ביומטרי הנמצא מתחת לפני השטח יחד עם מסך המגע. למעשה, החברה לא מגבילה עצמה למכשירי האייפון ומציינת כי באותו האופן תוכל לבצע את הדבר לא רק במכשירי האייפון, אלא גם בדגמי האייפד שבייצורה וכן במחשבי ה-MacBook. דוגמה מצויינת לכך היא קורא טביעות האצבע בדגמי המקבוק פרו החדשים, שמוטמע מתחת לרצועת המגע המוכרת בשם Touch Bar.

פטנט נוסף הנחשף באותה הזדמנות מציג כיצד תוכל אפל לשלב במכשיריה מסך נטול שוליים. על פי זה, מציינת החברה כי על מנת לצמצם כמה שיותר את שוליי המסך המגע או התצוגה, יהיו אלו מיוצרים מחומר גמיש שיאפשר לקפל ולהסתיר אותם בנבכי המכשיר, כך שאלו לא יבצעו שימוש בשטח פנים מיותר.

לצד הדברים הללו, ולאחר שדיווחים רבים מהחודשים האחרונים העידו על כך שאפל מתמודדת עם בעיות אספקה מהותיות לחלק מן הרכיבים של מכשיר הדגל, דיווח חדש של חברת ההשקעות מורגן סטנלי מעיד על כך שהיצרנית האמריקאית כלל לא סובלת מבעיות בשרשרת האספקה של רכיבי אייפון 8.

על פי דברי הדיווח ונכון לרגע פרסומו, לא נראה במחקר של חברת מורגן סטנלי כי אפל סובלת מכל בעיה כזו או אחרת בפס הייצור שלה, וייצורם המסחרי של כלל הרכיבים – בהם גם צג ה-OLED, צפוי להתחיל בזמן וללא דחייה. אם אכן הדברים נכונים, הכרזת האייפון X (או אייפון 8) צפויה להתרחש בין החודשים ספטמבר לאוקטובר השנה, כאשר השקתו תתבצע מספר שבועות לאחר מכן.

עד להכרזתו הרשמית של האייפון 8 עומד לפנינו כנס המפתחים השנתי של היצרנית, WWDC 2017, שיחל בעוד כשבועיים, בתאריך ה-5 ביוני. במסגרת כנס זה צפויה היצרנית להציג את הגרסאות החדשות והמתקדמות ביותר למערכות ההפעלה המגוונות שלה, ביניהן נמצא את iOS 11. כמו כן, אנו ככל הנראה נצפה בהכרזתו הרשמית של רמקול חדש המציע את שירותיה של סירי וכן טאבלט פרימיום חדש בשם Apple iPad Pro 10.5 או iPad Pro 2 10.5.

מקורות
Patently Apple
CNBC
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
אלי כהן
עורך מדור סלולר
eli@gadgety.co.il
מהנדס מערכת בחברת מוטורולה סולושנס האחראי על אינטגרציה והובלה של פרוייקטים בשוק הישראלי. יוצא יחידה טכנולוגית בחיל האוויר, כתב ועורך ראשי לשעבר באתרי טכנולוגיה ומולטימדיה.
סלולרי: Apple iPhone 6S | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות