-פרסומת-

אמזון עשויה להשיק אפליקציית צ’אט, שיחות ווידאו בשם Anytime

| יום ראשון, 16 ביולי 2017, 16:47 | אפליקציות
דוכן אמזון בתערוכת IFA 2015 בברלין, ספטמבר 2015 (צילום: גאדג'טי)

צילום: גאדג'טי

נדמה כי אמזון מותחת את מגוון העיסוקים שלה ללא סוף, ועל פי דיווח חדש, ייתכן כי החברה הולכת להצטרף לשוק הרווי למדי של אפליקציות הצ’אט והשיחות. לטענת אתר AFTVNews, מתכננת אמזון להשיק בעתיד אפליקציה בשם Anytime, שתשמש ככלי לביצוע שיחות בין אנשים בטקסט, קול ווידאו.

לטענת האתר, החלה אמזון להציג למבחר מלקוחותיה סקר בו היא שואלת על תכונות של אפליקציית השיחות על מנת לברר אילו מהתכונות הזמינות באפליקציה יהיו חיוניות עבורם. על פי תמונות שמפרסם האתר, נראה כי אפליקציית השיחות של אמזון תהיה עשירה למדי ותציג רבות מהתכונות שכבר הורגלנו לראות באפליקציות מתחרות, בהן תמיכה בשיח קבוצתי, שיחות אודיו ווידאו, שיתוף סטיקרים, גיפים (GIF) ואמוג’י, משחקים בין חברים, שיתוף מיקום ועוד.

מלבד זאת, נראה כי האפליקציה החדשה תגיע באופן מובנה גם עם תכונות ליצירת תקשורת בין עסקים ללקוחותיהם, כאשר התמונות המודלפות מציגות אפשרות לביצוע שיחות מאובטחות, הצפנת פרטים רגישים כמו מספרי חשבון בנק, יצירת שיח ישיר עם בתי עסק ואף ביצוע קניות ומעקב אחר הזמנות.

תכונה מעניינת במיוחד, שגם עשויה למשוך משתמשים חדשים להשתמש באפליקציית Anytime, הינה היכולת ליצור תקשורת עם אנשים אחרים באפליקציה על ידי תיוג שמם בלבד, זאת בדומה למתבצע ברשת החברתית טוויטר. יצירת קשר בדרך זו תחסוך מהמשתמשים להירשם לשירות שמציעה האפליקציה עם מספר הטלפון האישי שלהם, כפי שמתבצע באפליקציית WhatsApp, למשל. לא ברור כיצד יבצעו המשתמשים את הרישום הראשוני לשירות שמציעה האפליקציה, אם כי ייתכן שזה יבוצע על ידי גישה לחשבון המשתמש באתר אמזון, בדומה לשירותים אחרים שמציעה החברה.

רשימת תכונות אפליקציית Anytime של אמזון (הדלפה)

מקור: aftvnews.com

באם הדיווח נכון, עשויה אמזון להציג כלי חדש שיציג תחרות משמעותית לאפליקציות השיחות הקיימות מבית פייסבוק (וואטסאפ, מסנג’ר), אפל (iMessage), גוגל (Allo), מיקרוסופט (Skype), וייבר, WeChat ורבות אחרות. לאמזון יתרון ברור בכניסה לשיח מול בתי עסק, כך שהמודל העסקי לאפליקציית שיחות ברור יותר עבורה מאשר היה רק לפני מספר שנים עבור השחקניות האחרות בתחום. עם גישה ישירה למאגר אדיר של מוצרים ועסקים הקיימים כבר באתרי אמזון במדינות שונות בעולם, יהיה קל יותר ליצור קשר ישיר עם עסקים עם אפליקציה כמו Anytime.

בנוסף, מציעה אמזון פלטפורמה חזקה למדי בדמותה של Alexa, המאפשרת כבר היום ביצוע שיחות ושיחות וידאו דרך מוצרים ביתיים כמו ה-Amazon Echo. העוזרת החכמה ככל הנראה תהיה חלק מאפליקציית שיחות מסוג זה, ותוסיף אפשרות למציאת מידע, בעיקר על מוצרים באתר אמזון, ביתר קלות.

מקורות
aftvnews
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
רונן מנדזיצקי
ronen@gadgety.co.il
עורך ראשי בגאדג’טי ומנהל החברה המפעילה את האתר. בעל תואר ראשון במדעי המחשב, בעבר עסק בתכנות ובניהול תיקים. אובססיבי במיוחד בנוגע לניסיון הבלתי נגמר להבין כיצד דברים עובדים ומקווה להמשיך ולחקור ללא סוף.
סלולרי: Huawei P20 Pro | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות