טור אישי: פרידה ממנכ"ל, איש חזון ופניו של התפוח

| יום שישי, 26 באוגוסט 2011, 13:08 | טכנולוגיה

אז עכשיו, קצת יותר מ-24 שעות לאחר התפטרותו של מנכ"ל אפל סטיב ג'ובס, לאחר שהרוחות קצת נרגעו ותשומת הלב מסיקור האירוע התפוגגה במעט, הגיע הזמן שלי לומר את שלי – על אותו אדם שבמשך חודשים ארוכים דובר על כמה שהוא חולה, על כמה שתרם לחברה, על נפילותיו ועל הצלחותיו הגדולות.

תמיד ידעתי שהיום הזה יגיע, אולם ציפיתי שהוא יגיע באופן קצת יותר… טבעי, הייתי אומר. יותר טראגי, יותר דרמטי ויותר כואב. כבר ביימתי לי בראש את הסנריו שבו אני פותח את אתר החדשות Ynet וקורא שסטיב נפטר ממחלותיו השונות, אחרי מאבק ממושך, בשיא ההצלחה. ההנצחה תהיה אינסופית. תחשבו על התרומה האדירה לפולחן האישיות העצום שלו, שכבר עכשיו תופס ממדים עצומים.

ההתפטרות של סטיב היכתה אותי אישית באיזשהו שוק, ידעתי שבאיזשהו שלב הוא יאלץ לפנות את המושב – או במקרה הזה את הקליקר של המצגות – לאיש הבא ברשימה, וכן הלאה. ידעתי שמתישהו תהיה המצגת האחרונה, הפעם האחרונה שהוא יציג איזשהו מכשיר מדהים או מערכת חדשנית, הפעם האחרונה שהוא יגיד "One more thing" והקהל ישאג בהיסטריה, כמו בכל פעם. אף אחד לא הכין אותנו מראש למצב הזה, לא ציפינו לדעת שהפעם הקודמת היא ככל הנראה הפעם האחרונה – ואנחנו צמאים לעוד.

יודעים מה? לא, לא אנחנו. אני צמא לעוד. אני רוצה לשמוע איזה עוד חידוש אתה מביא לנו היום, סטיב. אני רוצה לשמוע אילו אפשרויות חדשות יש לי במערכת ההפעלה הבאה, או מה כולל הדגם החדש של המאקבוק שהצגת. אני רוצה שתשתמש שוב בביטלס בכדי להציג כמה האייפוד ואיכות השמע באייפון הראשון מסוגו מצוינת, ושתציג לנו עוד פעם כמה דק הוא ה-Macbook Air.

התרומה שלך לעולם הטכנולוגיה, שוק הצרכנות, העיצוב והיחצ"נות היא עצומה. החל ממכשירים שאפל מייצרת ועד לדרך בה התמדת בחולצת הגולף השחורה, הג'ינס הכחול ונעלי הספורט. השקעת עד הפרט האחרון ודרשת מצויינות, לא התפשרת על פחות. אנשים לא היו מוכנים לנסוע איתך במעלית מהחשש שיצאו ממנה נטולי עבודה, ומנגד אתה הרווחת דולר בשנה כמנכ"ל. אתה לא רק היית המנכ"ל – היית הדובר. היית האיש הרשמי של אפל, והיית מחובר לחברה שבאמצעותה מימשת חזון עצום ועתידי. למען השם, המצאת זן חדש של מכשירים טכנולוגיים!

ועכשיו החלטת לעזוב, והותרת אותנו בידיו של טים קוק, שאני מאחל לו הצלחה רבה בתפקיד, כי הוא נכנס לנעליים מאוד גדולות. ומי יודע? אולי יום אחד תעלה לבמה, רק בשביל להגיד "We do have one more thing…" ולפוצץ לנו את המוח עם גאדג'ט חדש ונוצץ. האיש שרצה לשים 'דינג' ביקום.

תודה רבה לך, ותהיה בריא

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות