-פרסומת-

אל תעגלו פינות: אפל זוכה בפטנט לפינות מעוגלות במכשירים ניידים

| יום שישי, 9 בנובמבר 2012, 13:37 | כללי
תגיות: Apple, אפל, פטנטים

אחד הטיעונים המרכזיים של אפל בתביעותיה השונות נגד סמסונג היה השימוש של החברה בפינות מעוגלות במכשירי ה-Galaxy Tab, מה שתואר על ידי אפל כהעתקה בוטה של עיצוב מכשירי האייפד השונים. אם עד עתה יכולנו רק לגחך ולעבור הלאה ברשימת הטיעונים, הרי שהיום המצב שונה לגמרי: משרד הפטנטים האמריקני אישר לחברת אפל את בקשתה לרישום פטנט משנת 2010 – פינות מעוגלות במכשירים מלבניים.

בשונה מיתר הפטנטים העיצוביים של אפל כמו אלו המתארים את צורתו של מקש הבית, של לחצני ויסות הווליום ושל אלמנטים נוספים ממכשיריה השונים, פטנט D670,286 שאושר מוקדם יותר השבוע הוא כללי הרבה יותר ומהווה סיכון לכל יצרניות הטאבלטים והסמארטפונים באשר הן. במסמך המאשר את שייכותו של הפטנט לאפל מופיעים גם איורים המתארים את קווי המתאר אשר מוגנים בזכויות יוצרים – אלו המאוירים באופן רציף. אלו המאוירים באופן מקווקו חופשיים לשימוש ומטרתם רק להבהיר את הנראה באיור.

מומחים טוענים שבפטנט החדש של אפל קיימת פרצה המאפשרת לטעון שרק מכשירים בעלי יחס גובה-רוחב של 4:3 (כמו של מכשירי ה-iPad) נכללים בו, אך אין לדעת כיצד יפרש זאת בית המשפט אם יידרש לכך ביום מן הימים. בכל אופן, קצת תמוה שמשרד הפטנטים מעניק פטנט כה רחב לחברה אחת ולא מגדיר אותו כחלק ממשפחת FRAND המאפשרת לכל אחד לעשות בו שימוש בתנאי שישלם לאפל סכום צנוע יחסית על רישיון שימוש.

בשלב זה עוד מוקדם לדעת אם אפל תעשה שימוש בפטנט החדש שלה כנגד יצרניות הטאבלטים הגדולות, אך הוא ללא ספק יכול להוות כלי נשק רציני במשפטים עתידיים שתנהל החברה.

(מקור – PhoneArena)

לחצו על LIKE לגאדג’טי ותקבלו את כל חדשות הטכנולוגיה ישירות לפייסבוק

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
שלומי טורג'מן, עורך ומפתח ראשי
shlomi@gadgety.co.il
הדרומי שבחבורה. הנדסאי אלקטרוניקה ומחשבים, יוצא יחידה טכנולוגית בצה”ל, בעל ידע נרחב בפיתוח אתרי אינטרנט ובתכנון מערכות מידע, גיימר בעבר וכתב טכנולוגיה (חולה עד כדי אובססיה) בהווה. גוגל או אפל? -זה לא באמת משנה, העיקר שיהיה עשוי מתכת.
סלולרי: HTC 10 | מחשב: Apple Macbook Pro / iMac 27" 5K
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות