לראשונה מזה 20 שנה: נתח השוק של Windows נמוך מ-90%

| יום ראשון, 16 במרץ 2014, 11:23 | מערכות הפעלה

windows-8-lock-screenמה שלא קרה עם ויסטה, קורה עם Windows 8: שתי חברות אנליטיקה מובילות מפרסמות נתון מעניין – לראשונה מזה 20 שנה, ירד נתח השוק העולמי של מערכת ההפעלה חלונות אל מתחת ל-90%. בו בזמן, מערכת ההפעלה Mac OS X של אפל מציגה קצב צמיחה איטי ובטוח, כשכעת היא אוחזת ב-8.34% מנתח השוק.

שתי חברות האנליטיקה, NetMarketShare ו-StatCounter, סיפרו כי בספירה החודשית נלקחו בחשבון כל שחרוריה של מערכת ההפעלה חלונות החל מגרסת Windows XP, על גבי מחשבים נייחים וניידים כאחד. ב-NetMarketShare מדווחים על אחיזתה של מיקרוסופט ב-89.96 אחוזים משוק המחשוב ואילו ב-StatCounter הנתון נמוך יותר ועומד על 89.22 אחוזים. בכל מקרה, מדובר בנתון הנמוך ביותר מאז שחרורה של Windows 95.

יחד עם נתוני הדעיכה של חלונות, טוענות שתי החברות להמשך הצמיחה של Mac OS X, שעדיין נמצאת הרחק מאחור: 8.16 אחוזים לטענת NetMarketShare ו-8.34 אחוזים לפי StatCounter. נתח השוק של מערכת ההפעלה הנייחת של אפל עמד בשנת 2000 על כ-2.84 אחוזים וב-2009 גירד את רף 5 האחוזים.

2013-imacכאן בישראל, המצב לא שונה. מערכת ההפעלה חלונות אוחזת בנתח שוק כולל של 95.78 אחוזים, כשהגרסה המובילה היא Windows 7 שהציגה החודש צמיחה אל מעבר ל-65%. אחריה – Windows XP עם 18 אחוזים ולבסוף Windows 8 עם כמעט 10 אחוזים. Mac OS X מקבלת מהישראלים אחיזה של כ-3.65 אחוזים בלבד.

לא ניתן לומר בביטחון מלא שמערכת ההפעלה של אפל צומחת על חשבונה של מיקרוסופט, שכן מתחרה נוספת שמציגה צמיחה הדרגתית היא גוגל עם מערכת ההפעלה החדשה Chrome OS, זו נחשבת כעת בספירות נתח השוק תחת קטגוריית הלינוקס. בנוסף, התפתחותם של המכשירים הניידים, אשר מסוגלים לספק בימינו שלל פתרונות תוכנה, ייתכן וביטלו את התלות המוחלטת במחשבים שולחניים.

(מקור – Digital Trends)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות