-פרסומת-

מתקדמת לדור הרביעי: פלאפון חתמה על הסכם לשדרוג רשת הסלולר עם חברת אריקסון

pelephone-ericson

מפעילת הסלולר פלאפון הודיעה הבוקר (ד’) כי חתמה על הסכם עם חברת אריקסון לשם הקמת רשת הדור הרביעי בישראל. פלאפון הינה האחרונה מבין שלוש המפעילות הגדולות והותיקות בישראל המודיעה על המהלך, אך בהודעתה ציינה כי הליך הסבת הרשת הקיימת של החברה לתמיכה בטכנולוגיית LTE ייארך שלושה חודשים בלבד.

“שדרוג הרשת לדור הרביעי עם אריקסון מבטיח שנמשיך להיות הרשת הטובה והמהירה בישראל”, מציין מנכ”ל פלאפון, גיל שרון. הרשת החדשה של המפעילה צפויה לתמוך בטכנולוגיית LTE Advanced, המסוגלת לספק מהירות הורדת נתונים בקצב של עד 300mbps (מגה-ביט לשניה), אולם בשלב זה מציינים בחברה כי בבדיקות פנימיות הגיעו קצבי הורדת הנתונים ל-150mbps וקצבי העלאת הנתונים הגיעו עד 50mbps.

LTE-4gבתחילת הדרך, תשמנה פלאפון ואריקסון דגש על ערי המרכז בהסבת כמה מאות מאתרי החברה לתמיכה בטכנולוגיית LTE. בפלאפון מציינים כמה מהערים הגדולות בישראל שיזכו לתעדוף בשדרוג, ביניהן: תל-אביב, ירושלים, ראשון-לציון, באר שבע וכפר סבא.

בחודש דצמבר האחרון חתמה פלאפון על מסמך הבנות לקראת שיתוף פעולה להקמת רשת הדור הרביעי בישראל עם סלקום וגולן טלקום, במסגרתו יחלקו שלושת הרשתות באתרים קיימים לשם שיפור השירות וזמינות הרשת עבור לקוחותיהן. מדיווח שהגיע אמש מאתר TheMarker מסתמן כי הרשות להגבלים עסקיים לא תאשר את ההסכם בין שלוש החברות, בעוד ההסכם לשיתוף רשתות שנחתם בין פרטנר ל-Hot בחודש נובמבר 2013 ככל הנראה יקבל את אישור הממונה.

מפלאפון נמסר כי בחברה ממתינים עדיין להחלטת משרד התקשורת בנושא ההסכם עם סלקום וגולן והקמת הרשת, אך הדבר לא ימנע עיכובים בהקמת הרשת החדשה”.

(מקור – יח”צ פלאפון)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
רונן מנדזיצקי
ronen@gadgety.co.il
עורך ראשי בגאדג’טי. בעל תואר ראשון במדעי המחשב, בעבר עסק בתכנות ובניהול תיקים. אובססיבי במיוחד בנוגע לניסיון הבלתי נגמר להבין כיצד דברים עובדים ומקווה להמשיך ולחקור ללא סוף.
סלולרי: Huawei Mate 20 Pro | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות