דיווח: מפתחת התוכנה לזיהוי הדיבור בסירי נמצאת במגעים למכירתה לסמסונג

| יום שלישי, 17 ביוני 2014, 09:34 | כלכלי

Nuance-Samsung-Logo

חברת ניואנס (Nuance), מפתחת התוכנה המשמשת את הסייעת הקולית "סירי" מבית אפל, נמצאת במגעים למכירתה וניהלה שיחות עם מספר חברות בנושא, האחרונה בהן הינה סמסונג, כך מוסרים מקורות המקורבים לחברות עפ"י דיווח הוול-סטריט ג'ורנל. בעקבות הדיווח זינקה מניית החברה בכ-10 אחוזים לכדי שווי שוק הקרוב לשישה מיליארדי דולרים.

במידה ותבחר ניואנס להימכר, סמסונג מהווה אפשרות סבירה לאור השימוש של ענקית האלקטרוניקה הדרום קוריאנית במוצרי החברה. יכולות הזיהוי הקולי של ניואנס כבר נמצאות ברבים ממוצריה של סמסונג, החל מה-Smart Hub בטלויזיות החכמות של החברה ועד הסייעת הקולית S-Voice הנמצאת במכשיריה הניידים ובשעוניה החכמים.

Nuance-Samsung-Sale-Rumors

בעוד מדובר בדיווחים אודות מגעים ראשוניים בלבד, עסקת מכירה לסמסונג הינה דבר מתבקש עבור החברה הדרום קוריאנית. לאחר שביססו את מעמדה כיצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם, החלו בכירי סמסונג לכוון את החברה לפיתוח מוצרים שונים גם בצד התוכנה. כיום, נשענת סמסונג על מוצריהן של חברות טכנולוגיה שונות בשוק כמו גוגל, אולם פיתוחים כמו S-Voice, כמו גם עבודתה הנוכחית של החברה על פלטפורמת טייזן והשקת תכנית מפתחים יעודית עבור תחום הבריאות מעידה כי בסמסונג חושבים קדימה גם בצד התוכנה.

רכישה של חברה כדוגמת ניואנס תוסיף לידע הטכנולוגי המצטבר של סמסונג ותקנה לה את האפשרות לעמוד בחזית בתחום החיפוש, הוא כיום נחלתה של גוגל. שימוש במוצרי התוכנה של סמסונג לשם חיפוש מידע וביצוע פעולות במכשיר הנייד יקנה לחברה יתרון על פני חברות כמו גוגל ואפל, העושות שימוש במידע שמספקים המשתמשים לשם מתן עזרה, פתרונות ושירותים שונים.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=561SVPrf1YI[/youtube]

בסוף השנה שעברה הגיעו דיווחים אודות פיתוח אפשרי של סייעת קולית מבית סמסונג המסתמכת על בינה מלאכותית. רכישתה של החברה העומדת מאחורי פיתוח התוכנה לזיהוי קולי של הסייעת הוירטואלית של אפל, סירי, תספק לסמסונג קפיצת מדרגה בתחום הזיהוי הקולי, כזו העשויה לשים אותה בקו אחד עם גוגל ואפל גם יחד.

(מקור – WSJ.com)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות