לראשונה: גוגל משיקה תכנית נסיינים למשקפי Google Glass מחוץ לארה”ב

משקפי המציאות הרבודה של גוגל עוזבים את ארה”ב ומתחילים להגיע גם לשאר העולם כאשר התחנה הראשונה הינה אנגליה, שם ניתן כעת להירשם לתכנית הנסיינים, Glass Explorers, ולרכוש דרכה את משקפי גוגל גלאס במחיר 1,000 פאונד בריטי (כ-1,700 דולר).

בעוד לא מדובר בפתיחת ערוץ שיווק לכלל הצרכנים, חשיפתן של משקפי המציאות הרבודה מול קהל מחוץ לארה”ב מעידה על כוונתה של גוגל לפתוח את הפלטפורמה עבור מספר רב יותר של משתמשים ונסיינים במקומות שונים בעולם, כפי הנראה מתוך תקווה כי השימוש במשקפיים באיזורים שונים יקנה לחברה דריסת רגל בשוק טרם יושק מוצר במחיר נוח יותר עבור כלל האוכלוסיה.

משקפי המציאות הרבודה הוצגו כבר לפני שנתיים במהלך כנס Google I/O 2012, כאשר את תכנית המפתחים למשקפי ה-Glass פתחה גוגל בשנה שעברה, אז חשפה גם כי מחירן יעמוד על 1,500 דולרים. מאז, פותחו לא מעט אפליקציות לשימוש במשקפיים. גוגל מצידה המשיכה בפיתוח הצד השיווקי דרך הדגמת יכולות עיצוב מסגרות שנוצרו משיתופי פעולה עם יצרניות משקפיים גדולות.

בכנס המפתחים הקרוב, אנו מצפים לשמוע עוד אודות האפשרות כי גוגל תשיק את המשקפיים לקהל הרחב עוד השנה. נשיא החברה, אריק שמידט, ציין כבר לפני יותר משנה כי העבודה על המוצר תיארך זמן רב וכי הוא צופה שייקח לחברה שנה לפחות כדי להוציא אותו באופן מוגמר למכירה. מן הצד השני ניתן להתייחס להשקת תכנית הנסיינים באנגליה וסביבתה כצעד שידחה את השקת המשקפיים לשנה הבאה, שכן רק עתה החלה גוגל להוציא את הפיתוח מחוץ לארה”ב.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים