גוגל מציגה: Material Design – שפת עיצוב חדשה לאנדרואיד, כרום ושירותי רשת

גוגל מציגה שפת עיצוב חדשה למערכת ההפעלה אנדרואיד, כרום ושירותי הרשת השונים. באירוע הפתיחה של כנס המפתחים Google I/O בו הוצג שחרור L של מערכת ההפעלה אנדרואיד, חשפה גוגל עקרונות עיצוב חדשים לשירותים השונים שברשותה. לראשונה, שמה גוגל דגש על ייצור סביבת עבודה אחידה מבחינה ויזואלית עבור הסמארטפון, הטאבלט והמחשב.

את השפה העיצובית החדשה – Material Design, הציג ראש חטיבת העיצוב של החברה, מתיאס דוראט. בדבריו הסביר דוראט את חשיבות האובייקטים, האור והצללים – באמצעותם בלבד, לדבריו, ניתן ליצור עומקים שונים וממשק משתמש בעל תחושה מציאותית יותר. פונט (גופן) ה-Roboto אשר מזוהה עם מערכת ההפעלה אנדרואיד ממשיך להוביל ותופס חלק נרחב אף יותר באזוריה השונים של סביבת העבודה.

למעשה, מדובר בשינוי הויזאולי הגדול ביותר שראתה אנדרואיד מאז גרסתה הרביעית והשקת ממשק Holo המוערך. Material Design הוא ממשק חדש לחלוטין שמתאפיין במראה נקי, צבעוני, מרווח, מוחשי ומינמליסטי. גוגל מבטיחה לספק כלים למפתחים על מנת שיוכלו לעצב מחדש את היישומים הקיימים שלהם בקלות יתרה. גרסת Preview ראשונה וערכת הפיתוח למערכת תהיה זמינה למפתחים החל ממחר.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים