שמועה: מיקרוסופט מעוניינת ברכישת שם המותג “נוקיה”

| יום ראשון, 29 ביוני 2014, 19:27 | טאבלטים, סלולר

עושים סדר בשמות המותג: על פי מידע שמסר המדליף הסדרתי evleaks@, נראה שמיקרוסופט נמצאת במגעים עם חברת נוקיה לרכישת זכויות שימוש בשם המותג הפופולארי שלה. דיווח זה מגיע לאחר פרסומן של שמועות מנוגדות אשר התבססו על מסמכים מודלפים וטענו כי בכוונתה של מיקרוסופט להעלים את שם המותג “נוקיה” מהמוצרים תוך זמן קצר.

במסגרת רכישת חטיבת המובייל של נוקיה, קיבלה ענקית התוכנה לידיה כמה משמות המותג המובילים של החברה, ביניהם Lumia, Asha, Nokia X ו-ClearBlack, כמו גם אישור זמני לשימוש בשם נוקיה עצמו. על פי ההסכם, רשאית מיקרוסופט להשתמש בשם המותג “נוקיה” עד לתאריך ה-31 בדצמבר 2015, אם כי לדבריו של אוון בלאס מעוניינת מיקרוסופט ברכישת זכויות לשימוש תמידי בשם המותג.

הצעתה המחודשת של מיקרוסופט היא להמשיך ולמתג את מכשירי השוק הגבוה תחת השם Lumia, אך עם שינוי קל. במקום שבגב המכשיר תוטבע התווית Nokia, ישנו תכנון שעל כל אחד מן המוצרים החדשים שיושקו החל מרגע חתימת ההסכם תוטבע תווית ארוכה מעט יותר – “Nokia by Microsoft”.

תרכב על ההצלחה?

Stephen Elopבנוסף לדיווח על כוונתה של מיקרוסופט לרכוש זכויות לשימוש תמידי בשם המותג נוקיה, מספר המדליף על בחינתו של שינוי נוסף. לטענתו, ענקית התוכנה בודקת כעת את הכדאיות שבשיוך מכשירי ה-Surface לסדרת לומיה. משמעות הדבר היא שכל טאבלט חדש שתשיק מיקרוסופט יישא על גבו את שם המותג הפופולארי לומיה – אך עדיין לא ברור אם השם Surface יופיע גם כן או שייזנח לגמרי.

נזכיר שבמהלך השבועות האחרונים קידמה מיקרוסופט ככל שביכולתה את שם המותג Surface: זה התבטא בקמפיינים פרסומיים עתירי תקציב ברחבי ארה”ב, קנדה ואפילו בברזיל המארחת כעת את משחקי גביע העולם בכדורגל. לפיכך, מעט מוזר לחשוב על אפשרות להזנחתו של שם המותג. עם זאת, לא מן הנמנע שמיקרוסופט תנסה להיעזר בשמות מוצלחים יותר (?) דוגמת הלומיה של נוקיה.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות