מכרז התדרים לרשת הדור הרביעי בישראל יוצא לדרך

משרד התקשורת פרסם הבוקר (ד’) הודעה על פתיחתו של מכרז התדרים להפעלת רשת דור רביעי בישראל. על פי תנאי המכרז, לרשותן של ספקיות הסלולר יעמדו שנתיים לכל היותר על מנת לעמוד בכל תנאי הסף שהוגדרו על ידי המשרד. לפיכך, על פי הערכתנו, עד 2017 נוכל כולנו לגלוש במהירויות גבוהות במיוחד.

למכרז התדרים שפורסם היום שני תנאים עיקריים: המהירות הממוצעת בקצב העלאת הקבצים והורדתם תגדל בין פי שלושה עד לפי חמישה מהקצב היום. כלומר, אם כיום מציעות ספקיות הסלולר מהירות הורדה של 12 מגה-ביט בשנייה, עליהן להתחייב למהירות הורדה של 36 עד 60 מגה-ביט בשנייה. בנוסף, חלה חובה לבצע פריסה זהה של הרשת הן בפריפריה והן במרכז הארץ.

התחייבות להפעלה בתוך שנה

הצצה לאחור

משרד התקשורת מבטיח הקמתן של שלוש רשתות דור רביעי בישראל, אולם לא מציין את תדרי העבודה המדויקים שלהן. משמעות הדבר היא ששלוש ספקיות סלולר בישראל יוכלו להפעיל רשת דור רביעי, אם כי על פי ההודעה יוכלו ספקיות הסלולר לבצע שיתוף רשתות במטרה להשיק יחדיו שירותי דור רביעי. הסכמים שכאלו כבר נחתמו בין פרטנר והוט מובייל ובין סלקום וגולן טלקום.

בכדי לאפשר לספקיות סלולר צעירות (דוגמת גולן טלקום) להשתתף גם כן במכרז, דאג משרד התקשורת להפעלת מנגנון עידוד: מפעיל חדש או קטן, יוכל לקבל הנחה של עד 50% במחיר הזכיה. עבור כל גיוס של כ-80 אלף לקוחות חדשים, יופחתו 10 אחוזים ממחיר הזכיה.

עלות ההשתתפות במכרז עומדת על 25 אלף שקלים, אך על כל ספקית סלולר שתזכה בו יהיה להפקיד בידיו של משרד התקשורת ערבות על סך 10 מיליון שקלים בכדי להבטיח את מחויבותה לעמוד בכל תנאי הסף, הכוללים בין היתר הפעלה ראשונית של הרשת בתוך שנה אחת מרגע חתימת ההסכם. אם תיכשל הספקית במשימה זו, לא יוחזרו לה כספי הפיקדון.

שר התקשורת גלעד ארדן:

שירותי הדור הרביעי יאפשרו אספקת שירותים ויישומים מתקדמים בקצבי גלישה גבוהים, הרשת החדשה תצעיד את ישראל קדימה תוך אספקת שירותים חדשניים. אני שמח שהצלחנו לקדם את המכרז באופן שמאפשר לשמור על רמת התחרות הגבוהה ולצד זאת לקדם את התשתית רחבת הפס.

תנאי הסף להשתתפות במכרז

  • התחייבות להכפלת מהירות הגלישה פי שלושה עד לפי חמישה;
  • בעלות על ליבת רשת עצמאית ועל ניהולה;
  • הגשת תכנית עסקית עד לתאריך 28 בספטמבר, 2014;
  • החל מהשנה השניה שלאחר הזכייה: יחס פריסה של 1:1 בין המרכז לפריפריה;
  • התחייבות לכיסוי מלא בכבישים ובנתיבי רכבת.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים