משקפי המציאות המדומה Gear VR של סמסונג נחשפים בתמונה ראשונה

Gear VR, משקפי מציאות מדומה קצת שונים

לאחר פרץ שמועות אליו נחשפנו לאחרונה, מגיעה הלילה תמונה ראשונה, לכאורה, של משקפי המציאות המדומה מבית סמסונג המכונים “Gear VR”. משקפי Gear VR נשמעים אולי כמו מתחרה חדש בזירת המציאות המדומה המתעוררת, אולם לפי דיווח של אתר Engadget מהחודש שעבר, פותחו המשקפיים בשיתוף חברת Oculus VR שנרכשה לאחרונה על ידי פייסבוק.

הצצה לאחור

משקפי Gear VR של סמסונג זכו למספר אזכורים בידיעות שונות, כאשר אחת מהן הייתה רישום סמל מסחרי לשם. בניגוד למשקפי המציאות המדומה האחרונים שצצו בשוק במהלך השנה האחרונה, הדגם של סמסונג הוצג כאביזר נלווה לסמארטפון. לא מדובר ביחידה עצמאית, אם כי במשקפיים המהווים צורת אחיזה נוחה לסמארטפון על גבי עיניהם של המשתמשים. Gear VR יגיע, ככל הנראה, בשילוב עם תוכנה שתחלק את המסך לשניים ותנסה להציג בפני המשתמש תוצאה דומה לזו המתקבלת במשקפי המציאות המדומה הקיימים.

לפי אתר SamMobile שחשף את התמונה, יתמכו המשקפיים בסמארטפונים לסדרת הגלקסי של סמסונג. במהלך השימוש בהם, כאשר יולבשו על העיניים, ניתן יהיה לצפות בעולם מסביב באמצעות המצלמה האחורית במכשיר הנייד. השימוש בסמארטפון יכול לפתוח אפשרויות לאפליקציות מציאות רבודה או לספק הצצה על מה שקורה בעולם האמיתי בזמן שהמשתמש משוטט לו בעולם הוירטואלי. עוד יכללו המשקפיים משטח מגע שיעזור לניווט בממשק משתמש אשר פותח על ידי Oculus VR.

vr_manager_setupבמהלך השנה שעברה ראינו כיצד חברת Oculus VR, שהחלה את דרכה עם פרוייקט גיוס ההמונים למשקפי המציאות המדומה שלה – Oculus Rift, הפכה לאחד הדברים החמים בעולם הטכנולוגיה. הפופולריות הגדולה העירה את עולם המציאות המדומה, שלא הצליח להתרומם בשלהי שנות ה-90 בתעשיית הגיימינג. סוני לא איחרה להציג את התשובה שלה עם “פרויקט מורפיוס” ולפי השמועות גם מיקרוסופט בדרך.

את משקפי Samsung Gear VR ייתכן שנראה כבר בחודש ספטמבר, במהלך אירוע ההכרזה של סמסונג בתערוכת IFA 2014 בברלין, לצידם תחשוף החברה גם את פאבלט הדגל החדש שלה, Galaxy Note 4.

השוואת מפרטים