פיתוח חדש מאפשר שליטה במשקפי Google Glass באמצעות מחשבה בלבד

אחד החסרונות המהותיים יותר במשקפי המציאות המועשרת של גוגל, פרט למחירן הגבוה של 1,500$, הינו אופן השימוש בהם. על מנת להפעיל את המשקפיים ולבצע בהם פעולות שונות יש להניע את הראש, להזיז את העיניים או להחליק את האצבע על גבי פאנל מגע הנמצא בצד.

מתקן קורא המחשבות
מתקן קורא המחשבות

הפעולות השונות אותן יש לבצע לשם הפעלת אפליקציות שונות יגרום ללובשי המשקפיים להיראות חריגים למדי לעוברים ושבים, לפחות עד שכולנו נרכיב ביום מן הימים את המחשבים הקטנטנים על ראשנו. עד שיגיע היום בו לא יהיה מראה המשקפיים החכמים כחריג, בוחרים המפתחים בחברת NeuroSky להציג פתרון דרכו ניתן יהיה לשלוט בפעולות המבוצעות במשקפים החכמים באמצעות המחשבה בלבד.

NeuroSky פיתחה אפליקציה בשם MindRDR, הזמינה דרך פרוייקט הקוד הפתוח Github, ומאפשרת לבצע מספר פעולות פשוטות כמו צילום ושליחת הודעות לרשתות החברתיות באמצעות המחשבה. אם תתרכזו מספיק באובייקט הנמצא מולכם, תוכלו לצלם תמונה שלו, כאשר המשך ההתרכזות יוביל את התמונה שצולמה היישר לטוויטר או לפייסבוק.

“קריאת המחשבות” מתבצעת על-ידי כלי עזר נוסף אותו יש ללבוש על הראש, וכפי הנראה יגרום למשתמשי Google Glass להיראות מוזר אף יותר משנראו עד כה. כלי העזר יעקוב אחר פעילות גלי המוח של המשתמש ובמידה וזיהה התמקדות באובייקט מסויים ברמה מספקת, יצלם תמונה שלו.

אף ששימושיה של האפליקציה מוגבלים בשלב זה לצילום תמונות ושליחתן לרשתות החברתיות בלבד, מקווים בחברה כי הפתרון שבנו יאפשר לאנשים בעלי מוגבלויות, שאינם יכולים לזוז בעצמם, שליטה מלאה במשקפיים החכמים באמצעות המחשבה בלבד.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים