עכשיו זה רשמי: פרטנר מתחילה בהשקה ציבורית של שירותי Orange 4G

לאחר שחשפנו אתמול את כוונתה של חברת פרטנר להפעיל באופן מידי את שירותי Orange 4G, מודיעה כעת החברה באופן רשמי על הפעלת רשת הדור הרביעי הראשונה בישראל. החל מהיום, כל לקוחות החברה יכולים לגלוש במהירויות גבוהות ללא תוספת תשלום – אך בתלות במיקומם הגאוגרפי. בקרוב, יוכלו לעשות שימוש ברשת החדשה גם לקוחות המשתייכים למותג הסלולר “012 מובייל”.

אורנג’ העלתה מיניסייט ייעודי דרכו יוכלו לקוחותיה להרשם לשירות ולקבל מענה לשאלותיהם הרבות. המכשירים התומכים ברשת דור 4 אמנם אינם רבים, אך כוללים כמה מהסמארטפונים והטאבלטים הפופולאריים ביותר בשוק. שימו לב כי הרשימה של אורנג’ כוללת מכשירים הזמינים לרכישה אצל הספקית בלבד, אולם מכשירים שלא נרכשו דרכה וכן תומכים בתדרי רשת הדור הרביעי בישראל (1800MHz כיום, 2600MHz יתווסף בעתיד) יוכלו להתחבר גם הם לרשת החדשה.

“אנו גאים להיות החברה הראשונה המספקת ללקוחותיה את שירותי הדור הרביעי, בפריסה הרחבה  ביותר. חלק מחזונה האירגוני של פרטנר הוא להוביל בקדמה וחדשנות טכנולוגית, והיום אנו שוב שמחים לממש את הבטחתנו זו, ולהשיק את רשת הדור הרביעי, לטובת הציבור בישראל”, כך מסר חיים רומנו, מנכ”ל פרטנר.

מכשירי אורנג’ התומכים בדור הרביעי

יצרןדגם
SonyXperia Z
SamsungGalaxy S5
SamsungGalaxy S4 VE
SamsungGalaxy S4 Active
SamsungGalaxy Note 3 Neo
SamsungGalaxy Grand 2
NokiaLumia 920
NokiaLumia 820
NokiaLumia 625
LGNexus 5
LGG2 Mini
LGG2
LGG FLEX
LGG3
AppleiPhone 5S
AppleiPhone 5C
AppleiPhone 5
ApplePad Air Cellular
AppleiPad Retina Cellular
AppleiPad mini Retina Cellular
AppleiPad mini Cellular

פריסת רשת הדור הרביעי עדיין לא הושלמה, אולם אורנג’ מציעה כיום אפשרות חיבור באיזורים רבים בארץ. עד סוף חודש יולי צפויה ספקית הסלולר להציג תמיכה ברשת דור 4 דרך 750 אנטנטת שיופעלו ברחבי הארץ.

באתר החברה ניתן למצוא מפה הסוקרת את האיזורים בארץ בהם כבר הושלמה פריסת הרשת. בין הערים הנכללות ברשימה ניתן למצוא את תל אביב, ירושלים, חיפה, באר שבע, הרצליה, נתניה, ראשון לציון, שדרות וקרית שמונה. אזורים נוספים יתווספו לשירות עד סוף החודש הנוכחי, וישראל כולה תוכל לגלוש במהירות גבוהה עד לסוף השנה הנוכחית. לרשימה המלאה באתר אורנג’.

orange-4g-map

כך תגלשו כבר עכשיו ברשת הדור הרביעי

מכשירים התומכים ברשת דור 4 בתדרים 1800MHz יוכלו להתחבר לרשת החדשה על-ידי הפעלת ההגדרות במכשיר. עבור מכשירים שאינם מספקים תמיכה הישר מן הקופסה ברשת בישראל, אך תומכים בטכנולוגיית LTE, מספקת אורנג’ עדכוני גרסאות ש”ישדרגו” את המכשיר לתמיכה ברשת החדשה גם בישראל. כך למשל, קיבלו בעלי מכשירי אייפון התומכים ב-LTE (החל מאייפון 5) לאחרונה הודעה על “עדכון להגדרות מפעיל” שהוסיפו אפשרות להפעלת רשת 4G במכשיריהם.

במיניסייט שבנתה החברה ניתן לצפות בקטעי וידאו והסברים שונים המכווינים כיצד לעדכן את מכשירכם לתמיכה ברשת דור 4, שם תמצאו גם מספר מכשירים שלא מופיעים ברשימת התמיכה הרשמית של החברה, כמו HTC One M8 ו-Blackberry Z10.

על מנת להתחבר לרשת, מבקשת אורנג’ כי תבצעו הרשמה באמצעות מספר המנוי שלכם בעמוד ייעודי באתר החברה. לאחר ההרשמה יישלח אליכם SMS לאישור והודעה נוספת תתקבל עם צירוף מספרכם הנייד לשירות. להרשמה לחצו כאן

מבחן מהירות

אף שניתן להתחבר לרשת דור 4 דרך ספקית הסלולר אורנג’, לא מספקת הרשת חיבור מלא בשלב זה. בשל כך, לא ראינו עליה מהותית במהירויות הגלישה בזמן הורדה, אולם מהירויות העלאת המידע הצליחו להכפיל ואף לשלש עצמן בהשוואה לאלו שקיבלנו בזמן שימוש במכשיר ברשת דור 3.

שיא המהירות אליו הגענו (המוצג מטה) עמד על כ-26 מגה-ביט לשניה בהורדת נתונים (Download) ועל כ-10 מגה-ביט לשניה בהעלאת נתונים (Upload) באיזור המרכז, כאשר באיזורים שונים בארץ קיבלנו טווחי מהירות שונים, זאת בשל הפריסה הארצית שטרם הושלמה במלואה.

השוואת מפרטים