אפליקציית BreezoMeter הישראלית תגן עליכם מפני זיהום אוויר

עד כמה האוויר שאתם נושמים באמת נקי? בעוד שרבים מאיתנו לא מודעים במהלך היום מהי מידת זיהום האוויר ואת ההשלכות שלה, אפליקציה ישראלית חדשה בשם BreezoMeter תאפשר למשתמשים לקבל את המידע הנחוץ על פי האזור בו הם נמצאים ואף תציע דרכי התמודדות, אם יהיה בכך צורך כמובן.

בעת הכניסה לאפליקציה תוצג איכות האוויר במיקום הנוכחי. הדבר ייעשה באמצעות אנימציה חביבה של פיל אשר יצביע באמצעות החדק שלו על רמת המזהמים באוויר ברגע זה. מלבד זאת, תציע BreezoMeter מידע רלוונטי אודות פעילויות שניתן לעשות בחוץ, כמו גם על אלו שעדיף להימנע מהן. לדוגמה, אם רמת הזיהום גבוהה מידי, BreezoMeter תמליץ להימנע מפעילות ספורטיבית, שעלולה להזיק במקרה שכזה.

האפליקציה כוללת מפה אינטרקטיבית שעל גביה ניתן לעקוב אחר רמות זיהום האוויר בחלקים שונים בארץ ובכך להיערך בהתאם בעת היציאה מהבית. ניתן להגדיר רשימת מקומות מועדפים ובכל רגע שאיכות האוויר תוגדר בהם כנמוכה, ניתן יהיה לקבל התראה על כך ולפעול בהתאם להמלצות.

YouTube Preview Image

אוויר לנשימה

החברה הוקמה בתחילת 2014 ומאחוריה עומדים רן קורבר, זיו לאוטמן, אמיל פישר, עמית גיל ורויטל הנלדר. BreezoMeter גייסה עד כה כ-220 אלף דולרים מקרנות Entree Capital, Jumpspeed Ventures ומאנג’ל נוסף. על מנת לקבל תמונה מלאה על גודל התופעה, שוחחנו עם לאוטמן שחשף בפנינו את המורכבות שעומדת מאחורי פיתוח אפליקציה שכזו.

זיהום אוויר נחשב כאויב שקט – בלתי נראה ובלתי מורגש

לאוטמן הסביר כי “זיהום אוויר נחשב כאויב שקט – בלתי נראה ובלתי מורגש שהורג 7 מיליון בני אדם מדי שנה על פי דו”ח של ארגון הבריאות העולמי, ו-2,500 איש בשנה בישראל על פי נתוני OECD“. מלבד זאת, מציין לאוטמן שזיהום האוויר אחראי על מספר לא מבוטל של מחלות ונזקים בריאותיים אחרים.

על אף חשיבותו הגבוהה של מהמידע העדכני אודות זיהום האוויר, ישנו קושי רב בקבלתו בהתאם לאיזור ספציפי. מרבית המידע בנושא מאוגד בטבלאות אקסל שלא יהיו ברורות לאדם שאיננו בקיא בתחום. האתגר הטכנולוגי האמיתי הוא כיצד להצליח לנתח כמויות אדירות של מידע המושפעים מאלמנטים רבים האחראים על איכות האוויר.

“על מנת לפתור בעיה זו ולהנגיש את המידע לציבור פיתחנו ב-BreezoMeter אלגוריתמים מתקדמים השואבים מידע מכ-300 תחנות ניטור הפרושות בארץ, אלו מעבדים את המידע כולו, כאשר בסופו של התהליך אנו יודעים להצביע על כמות המזהמים ברמה של רחוב בודד – כל זאת בזמן אמת”, ציין זיו.

לקינוח, לאוטמן מספר כי החברה שוקדת על השקת האפליקציה למכשירים לבישים במטרה להציג את המידע למשתמש באופן מהיר יותר. כך למשל, אם תצאו לריצת ערב בשכונה, תוכלו לקבל התראה על כך שאתם רצים לאזור עם זיהום אוויר והמלצה לשינוי המסלול המקורי.

להורדת האפליקציה לאנדרואיד – לחצו כאן

גילוי נאות: אוהד צדוק, מייסד גאדג’טי, מייעץ לחברה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות