דיווח: Galaxy Note 4 יכלול חיישן קרינה אולטרה סגולה

סמסונג מתכוונת להמשיך ולדאוג לבריאות לקוחותיה: על פי דיווחו של אתר SamMobile המוסר בדרך כלל מידע מדויק אודות מוצריה העתידיים של ענקית האלקטרוניקה הדרום קוריאנית, נראה כי במכשיר ה-Galaxy Note 4 ישולב חיישן קרינת על-סגול. רכיב זה יאפשר לסמסונג להמליץ למשתמשים כיצד עליהם לנהוג בעת חשיפה לקרני UV-A שפולטת השמש.

הדיווח המקורי לא מספק מידע על רמת רגישותו של החיישן או על מיקומו, אך הוא כן מציין שניתוח המידע יתבצע דרך אפליקציית S Health, זאת בנוסף ליכולתה למדוד את קצב פעימות הלב באמצעות מד דופק שימוקם מתחת למצלמה, כמו ב-Galaxy S5. בהתאם למידע שיתקבל מהחיישן, תוכל האפליקציה להמליץ על ביצוע פעולות שונות: הרכבת משקפי שמש, שימוש במסנני קרינה (קרם הגנה), או אפילו להימנע מחשיפה לשמש בשעות מסוימות.

מעט מאכזב, אך החיישן לא ידע למסור מידע באופן אוטומטי. אם המשתמש יהיה מעוניין לקבל המלצות בהתבסס על רמת הקרינה אליה הוא חשוף, יהיה צורך להפעיל את האפליקציה באופן ידני ולכוון את הסמארטפון לכיוונה של השמש ובהטיה של בערך 60 מעלות. להערכתנו, הגיוני יותר שהחיישן ימוקם בחלקו הקדמי של המכשיר, אולי אפילו מתחת לזכוכית המחפה על המסך.

הדיווח הזה של SamMobile מצטרף להערכות לפיהן תשלב סמסונג קורא רשתית במכשיר ה-Galaxy Note 4 שייחשף באופן רשמי במהלך תערוכת IFA 2014 בספטמבר הקרוב.

השוואת מפרטים