גאדג’טי מסקר: Ginger Page – המקלדת הישראלית שתשפר את האנגלית שלכם

מידי פעם, בין אם מסיבות עסקיות ובין אם מסיבות פרטיות, נמצא עצמנו מתכתבים או שולחים מיילים בשפה האנגלית למכרים ולחברים ברחבי העולם. מאחר ולא כולנו דוברי אנגלית כשפת אם, התנסחות באנגלית הופכת לפעמים למטלה לא פשוטה שיכולה להוות מכשול בתקשורת עם אנשים שונים. בדיוק לשם כך השיקה חברת Ginger הישראלית מקלדת מיוחדת למובייל שעתידה לסייע רבות בתהליך הכתיבה באנגלית.

בעוד שמקלדות רבות מציעות מנגנון תיקון של שגיאות כתיב,  אחד מהאלמנטים הדומיננטיים של Ginger הינו מנגנון תיקון הכולל בחובו כללי דקדוק ותחביר של השפה האנגלית. מנגנון זה, המריץ מאחורי הקלעים את האלגוריתמים שפותחו ב-Ginger, יסרוק בכל עת את הטקסט שהוזן ויוודא שאין בו טעות דקדוקית כלשהי. אם קיימת טעות תוצג בפני המשתמש הדרך התקינה לנסח את המילה או המשפט.

YouTube Preview Image

מבדיקות שערכנו על המקלדת עמדה זו בגבורה בכל הטעויות הנפוצות של הישראלי ממוצע. תחילה בוצע ניסיון לכתוב מילים עם טעויות קלות או סלנג ו-Ginger זיהתה אותן מיד, תוך שהיא מציעה את התיקון הרלוונטי. לאחר מכן, הקשנו והחלטנו לבדוק את הקשור לדקדוק ולכתיבה בזמנים שונים – גם כאן ידעה  Ginger לתקן כאשר השתמשנו בפועל בהווה עם תיאור זמן בעבר או כאשר טעינו באי התאמת פעלים לגוף המתאים.

לצד מנגנון התיקון המתקדם, מציעה Ginger כלי נוסף שיספק למשתמש ניסוחים דומים למשפט אותו כתב. כלי זה יתגלה כשימושי מאוד כאשר הכותב יודע לנסח בצורה כללית את מה שהוא רוצה להביע, אך מעוניין בהצעות לניסוח רשמי, או מנגד קליל יותר של דבריו. פיצ’ר זה עובד בצורה טובה, אך ברוב המקרים מציע מילים נרדפות או ניסוח מעט שונה כך שיש לדעת אנגלית ברמה מספקת בכדי להבין נכון את ההצעות השונות.

 

המקלדת מציעה עוד פתרונות נרחבים הקשורים בתקשורת והתכתבות בשפות שונות. בלחיצת כפתור אחת תוכלו לגשת ולקבל תרגום של משפטים ביותר מ-20 שפות שונות, כמו גם ליהנות ממילון בשפה האנגלית שיסביר לכם מושגים שאינכם מכירים. לקינוח, תוכלו למצוא גם מנוע חיפוש של מילים נרדפות שייסעו לכם להעשיר את אוצר המילים.

עברית שפה קשה

אם Ginger זכתה לשבחים רבים בכל הקשור לכתיבה באנגלית, דווקא בשפה העברית לא מצליחה Ginger לספק את הסחורה. למרבה הצער, אין מנגנון השלמה אוטומטי, שהפך בגדר חובה בכל מקלדת, ומנגנון התיקון האוטומטי בשפת הקודש לוקה בחסר. חיסרון קטן נוסף שהעיב על חווית השימוש הוא היעדר היכולת להשתמש במחוות החלקה כדוגמת המקלדת המפורסמת Swiftkey, מה שהאט את קצב ההקלדה.

 מדובר על מקלדת חובה לכל מי שכותב ולו במעט באנגלית

נדגיש כי בעוד שהאפליקציה לאנדרואיד מתפקדת ככל המקלדות שניתן להוריד בחנות היישומים, האפליקציה ל-iOS היא אפליקציה חיצונית, כך שבכל פעם שתרצו לכתוב טקסט באנגלית תיאלצו להקליד אותו באפליקציה ולאחר מכן להדביקו באפליקציית היעד. ב-GInger הבטיחו לנו כי בעת שחרורה של מערכת ההפעלה iOS8, שתומכת במקלדות צד שלישי, האפליקציה תפעל כמקלדת סטנדטרטית.

Ginger סיפקה פתרון חלופי נהדר עבורי כל עוד ביקשתי לכתוב במקלדת בשפה האנגלית, אולם בעת ההקלדה בעברית לא הוכיחה עצמה דיה ומצאתי עצמי עובר להשתמש במקלדת הרגילה עבור כל הקלדה בעברית. בסופו של יום מדובר על מקלדת חובה לכל מי שכותב ולו במעט באנגלית, אך למרבה הצער Ginger עוד רחוקה מלהיות המקלדת הראשית בעברית.

 עברית שפת אם

Cross_platform

Ginger היא חברת סטארטאפ ישראלית שנוסדה בשנת 2008. החברה מעסיקה 35 עובדים, ממוקמת בתל אביב ואחראית על מספר רב של מוצרים שונים בתחום השפה. מלבד האפליקציות למובייל מציעה החברה גם כלים שונים הן למחשבי WIndows ו-MAC והן לדפדפנים השונים, אלו יאפשרו לכם להתנסח טוב יותר בעת כתיבה במסמכי Word או בעת כתיבת מייל ב-Gmail למשל.

Ginger מפתחת כלים ומערכות בתחום ה-Natural Language Processing (עיבוד שפה טבעית) מה שעתיד לסייע למחשבים להבין בצורה טובה יותר את שפת בני האדם. חלק מהכלים שפותחו על ידי GInger נמכרו לפני זמן לא רב לענקית השבבים Intel, שככל הנראה תעשה שימוש בהם במוצריה העתידיים.

להורדת האפליקציה לאנדרואיד – לחצו כאן

להורדת האפליקציה ל-iOS – לחצו כאן

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות