האם ה-Galaxy Note 4 יגיע עם מסך גמיש וגימור מתכתי?

Galaxy Round. כך ייראה הפאבלט הבא?

השמועות אודות Galaxy Note 4 ממשיכות לזרום: לאחר שהתקבלו דיווחים על שילובו של חיישן קרינה אולטרה-סגולה, מקורות בדרום קוריאה מספרים כי מכשיר הפאבלט החדש של סמסונג יהיה בעל מסך גמיש וגב שעשוי כולו מתכת, לראשונה באחת מסדרות הדגל של החברה. ואיך תנסה החברה להתחרות באייפונים החדשים של אפל?

על פי המידע שנמסר לאתר הטכנולוגיה הפופולארי ETnews, המסך עליו עבדה החברה במהלך החודשים האחרונים יהיה גמיש יותר מהמסך של המכשיר הקעור Galaxy Round. על פי דיווחים קודמים, חברת סמסונג הגדילה באחרונה את תפוקת הייצור של המסכים הגמישי בכ-50 אחוזים, וזה בהחלט תואם לאותן השערות ושמועות על שילוב מסך שכזה בדור הבא של סדרת Galaxy Note.

המקורות הקוריאנים סיפרו גם על בחינת החלפתו של הפלסטיק הקשיח בחומר מתכתי. נראה שלאחר חמש השקות בסדרת Galaxy S ועוד שלוש השקות בסדרת Galaxy Note, הבינו בסמסונג שהגיע הזמן לשינוי – בחברה בוחנים שלושה חומרים שיתחרו על החלפת הפוליקרבונט: פלדת אל-חלד, מגנזיום ואלומיניום. בשלב זה אין מידע על ההחלטה שקיבלה החברה.

המטרה: יתרון (חדש) על אפל

iphone6-concept-Martin-Hajek
קונספט: Martin Hajek

הענקית הקוריאנית ניצבת כעת בפני נקודה מכרעת. בספטמבר הקרוב תציג אפל, המתחרה הגדולה, שני מכשירי אייפון חדשים – האחד עם מסך 4.7 אינץ’ והשני (גם אם יושק באיחור) עם מסך 5.5 אינץ’. יתרון המסך הגדול שסמסונג זקפה לעצמה, כבר לא יהיה רלוונטי כמו אז, ולפיכך היא חייבת להציג חידושים משמעותיים שיסייעו לה בתחרות על כיסו של הצרכן.

חוץ מהמסך הגמיש, שעל פי השמועות יציג תכנים ברזולוציית QHD 2K ויהיה אחד מיתרונותיו הבולטים של המכשיר על פני אלו החדשים של אפל, מסרו המקורות כי סמסונג תעשה שימוש בחומרה החזקה ביותר שתעמוד לרשותה. בתוך כך, גם מצלמת 16 מגה-פיקסל שתאובזר במייצב תמונה אופטי (OIS). את הפרטים במלואם נקבל רק בהכרזה הרשמית שתתקיים ככל הנראה בתערוכת IFA בתחילת חודש ספטמבר.

השוואת מפרטים