ניו-יורק: טלפונים ציבוריים ישמשו כעמדות אינטרנט אלחוטי

| יום חמישי, 24 ביולי 2014, 21:37 | תוכנה ואינטרנט

זוכרים את הפעם האחרונה בה השתמשתם בעמדת טלפון ציבורי? – טוב, גם אנחנו לא, ונראה שכך גם פקידי עיריית ניו-יורק אשר יזמו מהלך מעניין להמרתן של כ-10,000 עמדות טלפון ציבורי ברחבי העיר לעמדות WiFi. על פי התוכנית, בתום ההמרה, מערך עמדות ה-WiFi יספק חיבור חינמי לרשת האינטרנט במרבית שטחה של העיר.

המידע מגיע דרך אתר Bloomberg, אשר מדווח על סדרת מפגשים שערכה עיריית ניו-יורק עם כ-60 חברות במטרה להריץ מכרז להקמת התשתית. בין החברות נכללו סמסונג, IBM, Cisco, Verizon ואפילו גוגל, עבורה פרויקט שכזה יכול להתאים, שכן חיבור של כמה שיותר אנשים לרשת יהיה משתלם עבורה, וגם משום שכבר עכשיו היא מציעה שירות דומה סביב משרדיה בשכונת צ’לסי שבניו-יורק.

wifi-logoכאמור, כל העמדות יחדיו יאפשרו חיבור לרשת ה-WiFi ברוב שטחי העיר, כאשר על פי ההערכות, כל עמדה תספק חיבור ברדיוס של 25 מטרים לפחות. הרשת תזוהה כרשת אחידה בכל רחבי העיר, כך שחיבור אחד יאפשר גלישה ללא ניתוקים בכל מקום בו תהיה זמינה.

מלבד הפיכתן של עמדות הטלפון הציבוריות לנקודות גישה, עיריית ניו-יורק צופה להן כמה שימושים נוספים. העמדות ימשיכו לתפקד כמכשירי טלפון, אלו מתגלים שימושיים עבור מי שאין בבעלותו מכשיר טלפון סלולרי, או במקרים של קריסת הרשת הסלולרית כפי שקרה בעקבות הוריקן סנדי. על פי תוכנית העירייה, מכשירי הטלפון בעמדות יציעו שיחות פנים בתוך העיר ולמוקדי החירום ללא תשלום. כמו כן, מציעה העירייה לכלול בעמדות מסכי מידע וחיבורים לטעינת מכשירים ניידים.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות