מפתחת מנוע החיפוש הסיני Baidu תציג רכב אוטונומי משלה

חברת באידו (Baidu) ידועה בעיקר כ”גוגל של סין” בשל מנוע החיפוש שפיתחה וזכה להצלחה גדולה במדינה בה נתקלה גוגל בבעיות צנזורה. אמנם באידו אינה רק מנוע חיפוש מצליח בסין, אלא גם אנציקלופדיה אינטרנטית, שירות מפות וחדשות, רשת חברתית מבוססת בלוגים וכעת גם מפתחת רכב אוטונומי.

בראיון לאתר TheNextWeb מספר קאי-יו, בכיר בבאידו וסגן נשיא המנהל את חטיבת פיתוח האינטליגנציה המלאכותית של החברה ב-Baidu Institute of Deep Learning, כי בבאידו בחרו לפתח את תחום הנהיגה האוטונומית. בשונה מגוגל, לא מצפים בחברה כי ייפטרו מהנהג בזמן הקרוב.

בעוד פיתוח הרכב האוטונומי של גוגל מציע נהיגה אוטומטית לחלוטין וללא כל התערבות של הנהג, ב-Baidu ישתמשו במידע הנאסף על-ידי חיישנים ומצלמות הממוקמים על הרכב כדי לעזור לנהג לנווט במקרים מסויימים, אולם השליטה בנהיגה תישאר בידיו. קאי-יו מסביר:

אני חושב שהרכב לא יחליף את הנהג לחלוטין בעתיד, אך יספק לו חופשיות. כלומר, הרכב יהיה אינטיליגנטי מספיק כדי לפעול בעצמו, כמו סוס, ולקבל החלטות תחת מצבים שונים. כאשר הנהג מעוניין לקבל את השליטה חזרה לידיו, הוא יוכל לעשות זאת, כך שבדיוק כמו ברכיבה על סוס, ניתן יהיה לקבל החלטות על-פי סיטואציות שונות המתקיימות על הכביש בזמן אמת.

תיאור הרכב האוטונומי (או יותר נכון – הרכב החצי אוטונומי) של Baidu לא מציע דבר חדש. שמענו בעבר על האפשרות כי חברות שונות יפנו לפתח רכבים המסוגלים לספק אוטומציה של פעולות שונות על הכביש, תוך השארת השליטה בידיו של הנהג. אחת מאותן חברות הינה מובילאיי הישראלית, שבאמצעות חיישנים שונים שפיתחה מסוגלת להציג אוטומציה נרחבת.

חברות הרכב המסורתיות אמנם לא תומכות במאת האחוזים בפרוייקט השאפתני של גוגל לרכב האוטונומי לחלוטין, דבר שגרם לענקית החיפוש לפתח אב טיפוס לרכב האוטונומי בעצמה, אולם בחברת Cruise, המבקשת להיכנס לשוק זה עוד לפני גוגל, סבורים כי הדרישה לאוטומציה מלאה הינה מעט מעבר למה שנהגים, כמו גם המחוקק, רוצים לראות בזמן הקרוב.

בדומה להצהרתה של Cruise על אפשרות הצגת הרכב ה”חצי אוטונומי” כבר בשנת 2016, כך גם ב-Baidu צופים כי הרכב האוטומטי של חברת החיפוש הסינית יגיע בשלב מוקדם בהרבה מזה שמפתחת גוגל. קאי-יו חושף כי כבר בשנה הבאה תציג החברה דגמי אב-טיפוס ראשונים לרכב האוטומטי, אולם אינו מציין מתי צפוי הרכב לראות גרסה צרכנית.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים