פייסבוק מפרידה אפליקציות: הודעות לחוד, רשת חברתית לחוד

פייסבוק מודיעה בשנית כי בקרוב תוסר יכולת הצ’אט מהאפליקציה הייעודית של הרשת החברתית לאנדרואיד ו-iOS, וממליצה למשתמשים להוריד כבר עכשיו את אפליקציית ה-Messenger שלה. ההודעה המקורית נמסרה בחודש אפריל האחרון, אז טענו בפייסבוק כי מטרתו של המהלך לאפשר ריכוז מאמצים במקום אחד.

אף שלכאורה נראה המהלך ככזה שבא לרעת המשתמשים, שייאלצו להתקין שתי אפליקציות שונות, בפייסבוק ממהרים להרגיע: נעשו הרבה מאמצים בכדי לגרום לכך שהמעבר לא יורגש – לחיצה על אייקון ההודעות באפליקציית האם יוביל ישירות לחלון השיחות הפעילות של אפליקציית המסנג’ר. מנגד, מי שלא יתקין את אפליקציית המסרים, יקבל התראות על הודעות חדשות, אך לא יוכל לקרוא אותן.

בפייסבוק טוענים כי מהלך ההפרדה של שירות ההודעות מאפליקציית האם יאפשר החלתם של שיפורים משמעותיים בביצועי שתי האפליקציות ואף שילוב של יכולות מתקדמות יותר בעתיד. כבר היום, לדוגמה, יכולים משתמשי אפליקציית המסנג’ר לנצל אפשרויות שלא זמינות באפליקציה המקורית: הודעות קוליות, שליחת קטעי וידאו והטמעת סטיקרים מיוחדים.

יקח עוד (קצת) זמן

הלילה העלתה פייסבוק את תדירות הצגתן של אותן הודעות המסבירות למשתמשים על המהלך הצפוי. עם זאת,

זהו? 200 מיליון

זהו? 200 מיליון

בחברה מוסרים שההודעות הללו ישלימו עוד כמה סבבי הפצה בטרם תוסר יכולת הצ’אט מהאפליקציה המקורית.

מאז השקתו באוגוסט 2011, צבר שירות ה-Messenger הייעודי של פייסבוק באנדרואיד ו-iOS קצת יותר מ-200 מיליון משתמשים, אלו מהווים 15% בלבד מסך המשתמשים הפעילים ברשת החברתית מדי חודש. ייתכן מאד שמהלך זה יסייע לחברה בהרחבת התפוצה של השירות ובאותה נשימה גם יחזק את מעמדה בשוק המסרים המידיים, אותו בין כה מובילה אפליקציית וואטסאפ הנמצאת בשליטתה.

להורדת Facebook Messenger למכשירים מבוססי iOS – לחצו כאן

להורדת Facebook Messenger למכשירים מבוססי אנדרואיד – לחצו כאן

להורדת Facebook Messenger למכשירים מבוססי Windows Phone – לחצו כאן

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות