גאדג’טי מסקר: עכבר גיימינג Roccat Kone ומשטח Roccat SOTA

לא האמנתי אפילו לרגע שעכברים של חברה שנפתחה כגימיק ע”י קבוצת גיימינג פינית איכותית יכולים להיות מוצרים ברמה הגבוהה בעולם! תשאלו את אריאל מחברת Xionite – היבואנים הרשמיים של חברת Roccat. מסתבר שטעיתי – החברה הגרמנית עשתה עבודה הקרובה לשלמות. בסקירה זו ננסה לצוד עכבר ששט לו על פד מדהים. אגב – בסוף מובטחת לכם, הגולשים, הפתעה שווה במיוחד!

מדובר בביקורת כפולה ראשונה שאני עושה. למה? מכיוון שהמוצרים האלו די תלויים אחד בשני. זה לא אומר שהם לא יכולים להסתדר אחד בלי השני, אבל החוויה של שניהם יחד הביאה אותי למצב שאני לא רוצה לעזוב אותם ולו לרגע קט.

העכבר Roccat Kone הוא עכבר בין הטובים בעולם -לא רק כי יוצריו הגיימרים דאגו שהוא באמת יהיה כזה, ולא רק בגלל שגיימרים ממליצים עליו (ואת זה, אגב, החברה מפרסמת עם תמונות הגיימרים המפורסמים על גבי פנים האריזה), אלא בגלל שהוא באמת מושלם. המהירות, הדיוק, העיצוב, הדרייבר המושקע. פשוט תענוג!

כשפתחתי את קופסת העכבר גיליתי משהו מוזר שהתברר כגאוני: חברת ROCCAT רוצה לתת לגיימר להרגיש את העכבר בלי לפתוח את האריזה, בלי לפגום בשלמות שלה, ולכן מה שצריך לעשות כדי לבדוק את העכבר הוא לפתוח את הדלת הקדמית של האריזה. הדלת הקדמית נעולה ע”י מגנט, וכך האריזה נשארת שלמה אפילו אם פתחתם אותה מחלקה הקדמי. לאחר שפתחנו את הדלת יכולנו לבדוק את העיצוב של העכבר באמצעות הפלסטיק המעוצב בדיוק מופתי בעיצוב העכבר, וכך גם לא השארנו שום סימן על העכבר, וכמובן לא פגמנו באיכותו. רעיון מבריק על ההתחלה.

עיצוב העכבר דומה מאוד לעיצוב של העכבר Point Of View RLX1600, אבל אין ספק שמדובר בעכבר איכותי הרבה יותר. החומר שלו, המשקל שלו וגם העיצוב היפה גורמים לעכבר להיות אולי אחד העכברים הטובים בעולם – אם לא הטוב שבהם. נתחיל מכך שצבעי הנורות ניתנים לשינוי ע”י הדרייבר. בדרייבר ניתן להחליף את גוון הצבעים במספר מטורף של 38 גוונים, המוצגים באמצעות 5 מנורות לד! בנוסף, צורת העכבר מאפשרת לאנשים עם יד שמאל דומיננטית להשתמש בו בלי להרגיש בהבדל כמעט בכלל (נבדק ע”י 2 אנשים שמאליים בבית שלי). בקיצור – עיצוב מושלם.

על הנייר ללא ספק התרשמנו, אבל מה הלאה? מרגע לרגע נהניתי יותר לפתוח את האריזה. סיבה פשוטה: ערכה מדליקה ומדויקת להפליא בצרכים שלנו, הגיימרים.

הערכה כוללת:

 1. עכבר ROCCAT KONE
 2. חוברת הוראות שימוש
 3. חוברת מועדון
 4. כרטיס מועדון (עשוי מפלסטיק באיכות כרטיס אשראי)
 5. קופסת משקולות
 6. דיסק התקנה (בגודל קטנטן במיוחד)

ללא ספק bundle איכותי ורציני. נתחיל מכך שבחוברת ההוראות אנחנו יכולים ללמוד על כל דרכי השימוש בעכבר במספר שפות, ובעיקר באנגלית פשוטה ונוחה ללא סלנג, למעט סלנג שגיימרים יבינו – ואני מניח שמי שיקנה אותו יהיו בעיקר גיימרים או גרפיקאים.

חוברת המועדון היא, לדעתי, הדבר הכי מגניב בערכה, כי היא מעוצבת מצוין ומשכנעת אותך להצטרף. למען האמת, כדאי להצטרף למועדון. בסוף החוברת מסתתר כרטיס חבר מועדון בגודל “כרטיס אשראי” מחומר איכותי, שנותן הרגשה שקיבלתם אישור כניסה למועדון של הגדולים – וזה באמת כך. כרטיס המועדון מאפשר לנו גישה לצד האחורי של ROCCAT: מידע ראשוני על ניסויים, ראיונות עם הגיימרים שעובדים עם העכבר, עדכוני דרייברים מיוחדים ושלל הורדות, ביניהן צלצול וטפטים לטלפון הסלולרי, רקעים למחשב, שומרי מסך ועוד. שווה את ההרשמה!

נעבור לקופסת המשקולות, שהיא בעצם אחד החלקים החשובים ביותר בעכבר שלנו. לרוב הגיימרים יש רצון לעכבר מסוים – לפעמים כבד, לפעמים קל ולפעמים בינוני. בשביל זה חברת ROCCAT עיצבה לנו קופסת משקולות מיוחדת, שבתוכה ניצבות להן 4 משקולות במשקלים של 5, 10, 15 ו-20 גרם. כל אחד יבחר משקולת לפי נוחיותו שלו. אני אישית אוהב את ה-15 גרם, כי התרגלתי לעכבר במשקל בינוני.

בצד השני של הקופסא ישנה תושבת שעליה מונח דיסק דרייבר קטנטן וחמוד, שלא מעיד בכלל על איכות הדרייבר האדיר הנמצא בתוכו. את המשקולות מכניסים בחלק האחורי של העכבר בצורה קלילה ונוחה. כל מה שצריך לעשות הוא להכניס את המשקולת בדיוק כמו סוללה עגולה למכשיר אלקטרוני. כדי לשלוף את המשקולת יצרה החברה כפתור פליטה, שבלחיצה קטנה זורק את המשקולת בצורה עדינה, כך שלא תצטרכו לרדוף אחריה.

נעבור למפרט הטכני של העכבר:

 1. חיישן לייזר בעל 3200Dpi
 2. יחידת בקרת יציבות
 3. זמן תגובה 1MS ע”י תדר של 1000 הרץ!
 4. ערוץ 16BIT עם 7080fps ו-6.4 מגה פיקסל
 5. מעבד במהירות 72MHz
 6. זיכרון 128KB בעל אפשרות עדכון
 7. מהירות תזוזה המאפשרת הגעה מקצה לקצה ב-1.65Ms (נבדק על 64 אינץ’)
 8. כבל USB בעובי 3mm
 9. משקל: 133 גרם (עם משקולת 20 גרם) כולל כבל ה-USB
 10. גודל: 13.5X7.8

מדובר במפרט טכני מעולה. הדיוק פשוט מטורף. גיימר כמוני, שממש אוהב משחקי FPS כמו Counter Strike 1.6, מגלה פתאום חווית AIM (דיוק) חדשה לחלוטין. הנוחות של היד, הדיוק והחיבור של הדרייבר עם המוצר פשוט מעולה, ורואים את זה בתוצאות משחק. בנוסף, בדקתי את העכבר על עוד מספר פדים של חברות כגון STEELSERIES, COREPAD, POV וכמובן ROCCAT, והעכבר מדויק בכולם. הוא מדויק גם על כל חומר אחר – מה שהופך אותו לעכבר האולטימטיבי לגיימר.

את העכבר הזה תוכלו למצוא במחיר של בין 380 ל-410 שקלים בישראל – מחיר לא גבוה ביחס לביצועים והאיכות של המוצר (אבל אני מציע לכם לחכות לסוף הכתבה להפתעה!).

הדרייבר טוב ומושקע, ומעוצב בצורה מושלמת! נתחיל מכך שבדרייבר יש לנו גישה כמעט לכל נתון טכני של העכבר. משינוי הצבעים ועד שיני המהירות של החיישן.

בלשונית הראשונה של הדרייבר נוכל למצוא את המאפיינים הכי בסיסיים של העכבר – פקודות כפתור, מהירות חיישן ודיוק, וכמובן רגישות. בנוסף, נוכל לשמור שם פרופילים וליצור פרופילים חדשים להנאתנו.

בלשונית מספר 2 אפשר למצוא עולם מלא הקשור לצבע של העכבר – מאפשרות לצבע אחיד לבחירתכם ועד לכך שהעבר ימקסס לעצמו צבע כל כמה דקות. כמובן שיש פקודה הנותנת אפשרות לעכבר להחליט לשנות רק לצבע אחיד ולא למיקס המורכב מ-2 צבעים. בנוסף, ישנן אפשרויות של אפקטים מיוחדים באמצעות מנורות הלד כמו הבהוב הבהוב לפרקים ועוד.

הלשונית השלישית אחראית על כל הפקודות המתקדמות של העכבר, כגון בקרה על החיישן, מהירות חיישן, מהירות העכבר במצב WINDOWS, רגישות העכבר ואולי כפתור חשוב במיוחד – איפוס דרייבר, למקרה שחס וחלילה טעיתם בהגדרה ושכחתם מהגדרת המקור – כך שלא תצטרכו להוריד את הדרייבר מחדש.

הלשונית הרביעית כוללת עדכונים אוטומטיים, כיאה לחברה שדוגלת בשיפור הדרייברים ואיכות הציוד שלה באופן מתמיד. תוספת חשובה והגיונית לחלוטין.

הלשונית האחרונה היא לשונית מידע ועזרה למקרה של תקלה טכנית. בגדול היא פשוט חוסכת לנו את הכניסה לדפדפן כדי לחפש מידע, אלא מוצאת את המידע הרלוונטי דרך התוכנה – יתרון גדול!

נעבור למשטח העכבר שלנו – משטח מדגם SOTA. המשטח הכחלחל הגדול הזה, שמגיע בגודל מטורף של 350X270mm, מרגיש כמו משהו אחר. חומר נקי ומדויק. הut מגיע באריזה אטומה לחלוטין, כך שאי אפשר לגעת בפד. ואיך נדע אם הפד באמת מהחומר שאנחנו רוצים?! היצרנית לא שכחה את המחשבה הזו, ולכן עיצבה את האריזה בצורה כזאת שבמרכזה יהיו 2 קוביות שבתוכן 2 קוביות לדוגמא מהחומר האחורי של הפד ומהחומר הקדמי של הפד – רעיון גאוני לכל הדעות, המאפשר לנו בדיקת החומד של הפד ללא צורך בפתיחה ומישוש.

פרנקנשטיין היה חולם לעשות בדיקות כמו שאני עושה – נתחיל מכך שאני בתור גיימר מופרע ביותר. לא מצאתי חומר שיכול ללכלך את הפד או להרוס אותו. שפכתי עליו מים, קולה, יין, ספגטי ועוד כל מיני דברים מוזרים שבטח היו גורמים לכם להגיד: “הכתב הזה כבר מזמן לא איתנו”!

אם אתם שואלים למה הפד עמיד כ”כ, דעו לכם שהסיבה פשוטה – הוא עשוי משלושה חומרים:

 1. רדידי מתכת
 2. ברזל גרעיני
 3. רשת צמיגית

השילוב של רדידי המתכת עם הברזל הגרעיני גורמים למשטח בחלקו העליון להיות חלק ונטול חריצים, ולהיות מחוספס אבל חלק. איך זה אפשרי? פשוט מאוד – הנקודות המחוספסות אומנם באמת כאלו, אבל הזרימה של העכבר חלקה מאוד על המשטח, וזה לא משנה עם איזה עכבר תנסו את המשטח הנ”ל. בשביל הכיף, ניסיתי את המשטח עם מספר עכברים, ועם כולם הגעתי למסקנה שהמשטח פשוט חלק ונקי, מדויק ומאפשר תזוזה מדויקת על המילימטר.

לאלו שנרתעים מגודל המשטח – כדאי שתפסיקו להירתע. לפעמים כדאי לקנות את המשטח הגדול הזה ולהכניס את חלקו מתחת למקלדת, ועדיין תקבלו את מלוא הביצועים שהמשטח נותן, מאחר והמשטח מאפשר דיוק רב כ”כ שמספיק להזיז את העכבר בתזוזות קטנות, ולפעמים הורדת רגישות בחלק מהמשחקים.

החלק הצמיגי, שהוא בעצם החלק האחורי של המשטח, נועל את המשטח על גבי השולחן, ובכך מונע ממנו לזוז בעת השימוש – אמנם פתרון מוכר, אך לרוב המשטחים הרשת הזו מודבקת לאחר הייצור, מה שגורם לפעמים לצבירת לכלוך בין הרשת לבין הפד עצמו או להחלקה של הפד עצמו מהרשת – למזלנו, חברת ROCCAT לקחה זאת בחשבון ופשוט הדביקה את הפד והרשת אחד לשני, ובכך מנעה החלקה של המשטח – פתרון קל, פשוט וחכם. הניסוי השני שעשיתי קשור לתזוזה של הפד בזמן התפרעות עם העכבר, ומסתבר שלא משנה כמה מהר הזזתי את העכבר, הפד נשאר במקום. מה יותר טוב מזה?!

את המשטח הנ”ל תוכלו למצוא ברחבי ישראל במחיר של 120 שקלים – זול בשביל משטח עכבר איכותי שכזה (שוב – כדאי לחכות להפתעה שלאחר הסיכום).

לסיכום

סקרנו 2 מוצרים מבית ROCCAT הגרמנית – את העכבר ROCCAT KONE ואת המשטח ROCCAT SOTA. שניהם מוצרים מעולים, שניהם שווים את מחיריהם. אני חייב לציין לשבח את פעולת Xionite, שהביאה את המותג הזה לישראל ונתנה לגיימרים בארץ הקודש אפשרות נוספת לרכישת ציוד. מה שנותר לי להגיד הוא שנראה כי על Razer  ו-SteelSeries להתחיל לחשוש מ-ROCCAT, שהפכה לאחד השחקנים החזקים בישראל!

Roccat Kone:

זוכה פרס “בחירת העורך”

Roccat Sota:

זוכה פרס “המומלץ”

ולסיום – הפתעה לקוראינו!

הבטחתי לכם הפתעה, והגיע הזמן לקיים: במיוחד לקוראי Gadgety, השגנו לכם דיל לא רגיל – עכבר ROCCAT KONE ב-260₪ במקום 410₪, והפד ROCCAT SOTA  ב-80₪ במקום 120₪ (כמעט 40% הנחה)!

איך ממשים את ההנחה?! פשוט מאוד – מתקשרים לחברת Xionite בטלפונים הבאים: 054-4546475 או 054-7357067, או במייל: [email protected], ומבקשים לממש את “מבצע גאדג’טי” לציוד ROCCAT! המבצע לזמן מוגבל ולקוראי גאדג’טי בלבד! ושלא תגידו שאנחנו לא חושבים עליכם!

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים