פלאפון מכריזה על השקת רשת הדור הרביעי בישראל

ספקית הסלולר פלאפון הודיעה הבוקר (א’) כי קיבלה אישור ממשרד התקשורת המתיר לה להפעיל את רשת הדור הרביעי בטכנולוגיית LTE באופן מסחרי עבור כלל לקוחותיה המחזיקים במכשירים תומכים, זאת בהתאם להודעת החברה לפני כשבועיים. עם ההודעה היום מצטרפת פלאפון לפרטנר (אורנג’, 012 מובייל) וסלקום שהשיקו את רשתות הדור הרביעי שלהן בשבועות האחרונים.

כמו המתחרות, תפעיל גם פלאפון את רשת ה-High Speed 4G שלה באמצעות הקצאה זמנית של רצועת תדר 1800 ברוחב 5 מגה-הרץ, כאשר ההצטרפות לרשת הדור הרביעי תיעשה בשלב זה ללא עלות נוספת, זאת בהתאם להוראות משרד התקשורת בחודש יוני.

כלל לקוחות פלאפון להם מכשירים תומכים יהנו מרשת הדור הרביעי החל מהיום, כאשר בחברה מציינים כי בשלב הראשון יופעל השירות בערים ירושלים, תל אביב, באר שבע, הרצליה, ראשל״צ, נתניה, כפר סבא ורמלה, ובהמשך גם בחיפה והקריות, בפתח תקוה ועוד.

מנכ”ל פלאפון, גיל שרון, אמר היום:

רשת  High Speed 4G של פלאפון תאפשר לנו להמשיך ולהציע ללקוחותינו את חווית המהירות הטובה בישראל. כבר לפני חמש שנים קבענו סטנדרטים חדשים בחווית המהירות ללקוח, ומאז פלאפון נמצאה פעם אחר פעם כרשת המהירה ביותר בבדיקות מהירות אובייקטיביות. גם ברשת הדור הרביעי נשאף להעניק ללקוחותינו את המהירות הגבוהה ביותר ואת חויית הגלישה הטובה ביותר.

בפלאפון מציינים כי הרשת שתוטמע עד סוף השנה ברחבי ישראל תספק תמיכה גם בדור 4.5 בטכנולוגיית LTE-Advanced המסוגלת לספק מהירות גלישה של עד 300 מגה-ביט לשניה בהורדה ועד 50 מגה-ביט לשניה בהעלאת נתונים. את הרשת החדשה מקימה פלאפון בשיתוף פעולה עם חברת אריקסון.

שם ספקית הסלולרהישענות על תשתיתצפי להפעלת הרשת
אורנג'עצמאיתהופעלה
פלאפוןעצמאיתהופעלה
סלקוםעצמאיתהופעלה
012 מוביילאורנג'הופעלה
הוט מוביילאורנג'בביצוע
YouPhoneאורנג'לא ידוע
רמי לוי תקשורתפלאפוןהופעלה
גולן טלקוםסלקוםלא ידוע
הום סלולרסלקוםלא ידוע
עדכון אחרון: 29 באוקטובר, 2014

באתר החברה הייעודי ניתן למצוא פרטים אודות רשת הדור הרביעי ומכשירים תומכים. 

השוואת מפרטים