חברת Xiaomi היא יצרנית הסמארטפונים המובילה בסין

| יום שלישי, 5 באוגוסט 2014, 09:30 | כלכלי, סלולר

חברת Xiaomi הסינית משלימה מהפך והופכת כעת ליצרנית הסמארטפונים המובילה בסין, כאשר היא עוקפת בדרך את סמסונג, כך לפי סקר שביצע מכון המחקר Canalys. סמסונג הייתה היצרנית המובילה בסין בשנתיים האחרונות, אך בין החודשים אפריל-יוני (רבעון שני) עקפה אותה Xiaomi, שאוחזת כעת בנתח שוק של 14%, בעוד סמסונג סיימה את הרבעון עם 12% מהשוק. נתון לא פחות מעניין הוא שסמסונג עקפה את לנובו, חברה סינית גם כן, ב-200,000 יחידות בלבד, כך שהנתונים של הרבעון השלישי עשויים להראות תמונה שונה.

Xiaomi_logoסמסונג, שהובילה את השוק בשנתיים האחרונות החזיקה בשיאה ב-22% מנתח שוק הסמארטפונים בסין. לפי פרטים שפרסמנו בשבוע שעבר המתייחסים לנתונים בין חודש ינואר למאי, סמסונג עדיין נחשבה ליצרנית המובילה בסין. הדיווח מגיע בצל הדוחות של סמסונג, שבמקרה או אולי שלא, הראו לראשונה ירידה ברווחים אחרי 3 שנים. Xiaomi השלימה את המהפך אחרי שצליחה לבסס עצמה כיצרנית מובילה בשוק המקומי המוכרת סמארטפונים איכותיים במחיר נמוך. סיבה נוספת להצלחת החברה והיחלשותה של סמסונג היא ההעדפה של ספקיות הסלולר ביצרניות מקומיות.

Xiaomi הינה החלוצה בין היצרניות הסיניות שהשיקה סמארטפון פרימיום איכותי ועצמתי במחיר נמוך משמעותית ממכשירי הדגל של סמסונ ואפל. אחריה הגיעו יצרניות נוספות כמו Meizu, שהציעו סמארטפונים איכותיים וזולים לשוק המקומי גם הן.

המכשירים שעזרו ל-Xiaomi במיוחד במעבר למקום הראשון הם דווקא סמארטפונים לסדרת Redmi, הזולה ביותר של החברה, שמכרו 15 מיליון יחידות ברבעון מתוך 26.1 מיליון מכשירים שמכרה החברה השנה. עד סוף השנה מתכננת החברה למכור 60 מיליון מכשירים, שרבים מהם צפויים להימכר בשווקי המערב אליהם היא אמורה להגיע השנה.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות