מקור תמונה: flickr

אפל וסמסונג הגיעו להסכמה: נמשיך לריב רק בארצות הברית

| יום רביעי, 6 באוגוסט 2014, 14:57 | סלולר

צעד מפתיע במאבק הפטנטים המתוקשר של אפל וסמסונג: שתי החברות הסכימו לבטל את התביעות שהגישו האחת כנגד השנייה מחוץ לארה”ב. ההחלטה המשותפת של השתיים תגרום לסגירתם של עשרות תיקי תביעה שטרם נידונו ותבטל את כל דרישות הפיצויים שגובהם נאמד במאות מיליוני דולרים.

הפרטים המעניינים הללו הגיעו הלילה לאתר The Verge דרך הצהרה משותפת שמסרו לו נציגי שתי החברות:

סמסונג ואפל הסכימו לבטל את כל ההליכים המשפטיים המתנהלים ביניהן מחוץ לתחומי ארצות הברית. ההסכמה הזו לא כוללת בתוכה חתימה על הסדרים או על רשיונות מסוימים, ושתי החברות ימשיכו לדון בעניינים הקיימים בבתי המשפט בארה”ב.

אף שמאבק הפטנטים הסבוך החל את דרכו בארה”ב, במהלך השנים פנו אפל וסמסונג לתביעות משנה באזורים שונים בעולם. באוסטרליה ובגרמניה למשל, הוחלט לא פעם לאסור את מכירת מוצריה של סמסונג. ביפן ובקוריאה, נאלצה אפל להשלים עם תשלום פיצויים. ההחלטה המפתיעה תבטל כאמור את כל הדיונים המשפטיים במדינות אלה וגם את אלו המתנהלים באיטליה, צרפת, הולנד ובריטניה.

בארה”ב, ימשיכו החברות לריב. בחודש מאי האחרון, מיד לאחר הפסיקה של בית המשפט בסן-חוזה, קליפורניה, כי על סמסונג לשלם לאפל פיצויים בגובה 120 מיליוני דולרים, מסרו נציגיה של החברה האמריקנית שהמאבק רחוק מלהסתיים: “סמסונג העתיקה לא מעט תכונות, אולם יש הגבלה על כמות התלונות שאנחנו יכולים להכיל במערכה אחת“.

יש לציין שלפחות בארה”ב, נוטה הסטטיסטיקה לטובתה של אפל. במרבית המקרים, ולמרות שגם אפל הואשמה בהפרת פטנטים, הייתה זו סמסונג שנאלצה לשאת בעונשים הכבדים. בתום המערכה הראשונה חויבה סמסונג בתשלום פיצויים בגובה 1.05 מיליארד דולרים – זה צומצם לאחר מכן ל-599 מיליון דולרים לאחר שנמצאו טעויות בחישוביו של חבר המושבעים. בהמשך הוענקו לאפל פיצויים נוספים בגובה 290 מיליוני דולרים.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות