סמסונג רוכשת את SmartThings ב-200 מיליון דולר לפיתוח הבית החכם

חברת SmartThings, מפתחת מוצרים לאוטומציה ביתית, נרכשה על-ידי קבוצת ה-Open Home Innovation Group בסמסונג תמורת סכום המוערך בכ-200 מיליון דולר. החברה מפתחת כלי ניהול ומוצרי קצה שונים כמו נורות חכמות, שקעי חשמל, חיישנים לשמירה על הבטיחות הביתית ועוד.

במכתב שהודיע על הרכישה, ציין מנכ"ל SmartThings, אלכס האקינסון, כי החברה תמשיך לפעול כיחידה עצמאית בתוך סמסונג, אולם התקדמותן של מתחרות בתחום, בראשן גוגל ואפל, עשויות לשנות מעט את רמת התערבותה של ענקית האלקטרוניקה הדרום-קוריאנית בחברת הסטארטאפ הצעירה.

גוגל פועלת במרץ להמשך פיתוח חטיבת האוטומציה הביתית שלה מאז רכשה את חברת Nest, אם דרך מוצרים ואם דרך רכישות, כאשר בקרוב תצטרף למערכה גם אפל, שהכריזה לאחרונה על HomeKit, פלטפורמה לניהול הבית החכם אותה תשיק לצד iOS 8 מאוחר יותר השנה.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=SrKA-3pQz94&list=PL8M1_kdl4cz49663IKBJA6Xr4MxGFlt9m[/youtube]

פלטפורמה פתוחה לכולם

smartthings-android-app

האפליקציה של SmartThings לשליטה בבית החכם

אחד מיתרונותיה הגדולים של SmartThings הינו בבנייתה כפלטפורמה פתוחה. החברה ציינה בעבר כי מעל מ-5000 מפתחים כבר עובדים לפיתוח אפליקציות על-גבי הפלטפורמה הפתוחה עבור הבית החכם. בין המפתחים ניתן למצוא גם שמות מוכרים כמו חברת Jawbone, המפתחת אוזניות בלוטות', רמקולים אלחוטיים וצמיד חכם.

SmartThings החלה את דרכה כמו חברות רבות אחרות – דרך ביצוע קמפיין לגיוס כספים באתר מימון ההמונים Kickstarter. את הגיוס עברה החברה בהצלחה עוד בשנת 2012, אז נכנסו לקופתה כ-1.2 מיליוני דולרים לאחר שביקשה לגייס 250 אלף דולר בלבד. מאז שיצאה לקמפיין הגיוס פיתחה החברה מגוון רחב של מוצרי קצה שיתחברו למערכת ה-Hub החכם שלה, כמו גם אפליקציות ל-iOS ואנדרואיד, אולם לאורך הדרך חוותה קשיים בהתאמת המוצרים השונים לתקנים המתבקשים במדינות שונות.

לזכותה של SmartThings ייאמר כי נעשתה עבודה מאומצת לשם התאמת מוצריה לכל תקן אפשרי בעולם. את הפיתוח ניתן לייחס להשתתפותם של אזרחים ממדינות שונות ברחבי העולם במימון דרך קיקסטארטר, עבורם התבקשה החברה לבצע התאמות. בספטמבר 2013 הודיעה החברה כי היא ממשיכה להיתקל בקשיים באישור תקנים מסויימים, ביניהם תקן CE האירופי, ומאז לא סיפקה הודעות נוספות בנושא. ייתכן והחיבור עם סמסונג יעזור לחברה לדחוף קדימה את האישורים הדרושים לשם שיווק המוצרים גם באירופה.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות