עדויות נוספות לשילוב רכיב זיכרון 128GB במכשיר האייפון 6

אייפון 6 (אילוסטרציה). מקור תמונה: Martin Hajek, טוויטר: deplaatjesmaker@

רישומים סכמטיים נוספים של חלקי האייפון 6 נחשפים דרך חשבון מעבדת התיקונים Geekbar ברשת החברתית הסינית Weibo. ב-Geekbar חשפו בימים האחרונים נתונים אודות רכיב NFC שייתכן וישולב בדגמי האייפון הבאים, כאשר כעת חושפים הרישומים רכיב זיכרון אחסון שגודלו עומד על 128GB.

שמועות אודות שילוב זיכרון בנפח גבוה במיוחד צצו עוד טרם הושק ה-iPhone 5S בשנה שעברה, וכידוע לא כלל המכשיר דגם בעל זיכרון בנפח 128GB, כך שיש להתייחס לדברים כעת כשמועה בלבד. נוסף על כך, יש לציין כי אין אזכור כלשהו לשמה של אפל או שמו של האייפון על גבי הרישומים, כך שהעדות היחידה לכך שמדובר ברכיב השייך לאייפון 6 הינה באזכור שהציגה Geekbar עצמה.

רישום סכמטי של רכיב זיכרון פלאש בגודל 128GB. מקור: Geekbar
רישום סכמטי של רכיב זיכרון פלאש בגודל 128GB. מקור: Geekbar

אזכורו של רכיב הזיכרון בנפח 128GB עלה בדיווח קודם מסין כבר בחודש יוני, אז נאמר כי ייועד זה עבור דגם ה-iPhone 6L בעל מסך ה-5.5 אינץ’. הדיווח הנוכחי מצרף מפה של יצרניות רכיבי הזיכרון עבור מכשיר האייפון המציינת את טושיבה כיצרנית הבלעדית של רכיב זיכרון ה-NAND בנפח המוגדל, זאת בעוד סנדיסק, Hynix ו(שוב) טושיבה יהיו אחראיות על ייצור רכיבי זיכרון של 16GB ו-64GB. ניתן להבחין בחסרונו של רכיב ה-32GB מהמשוואה במקרה זה, אך אין הדבר מעיד על כך שאפל תבחר לדלג על נפח אחסון זה.

iphone-6-memory-suppliers-640px

אף שמדובר בשמועה שאינה מספקת רמה גבוהה של ביטחון באמינותה, לא נשלול את האפשרות כי באפל יבחרו לשלב דרגה נוספת של זיכרון להיצע סדרת האייפון הבאה. אפל ידועה כמי שגוזרת קופון שמן על מכירת סמארטפונים והיא האחראית על הנתח הגדול ביותר של הרווחים בתחום, זאת אף היות סמסונג החברה שמוכרת את הכמות הגדולה ביותר של המכשירים. על כן, ישנה היתכנות גבוהה כי באפל יבחרו להציג מכשיר בדרגת מחיר חדשה, גבוהה ורווחית יותר עבור החברה.

תמונה: Business Insider
חלקה של אפל ברווחים משוק המובייל. תמונה: Business Insider
השוואת מפרטים