סנאפצ'ט

צילום: גאדג'טי

המספרים עולים מהר: Snapchat בסבב גיוס רביעי לפי שווי אסטרונומי של 10 מיליארד דולר

הסיליקון ואלי רוחש שמועות, ידיעות והערכות שווי אסטרונומיות. אפליקציית המסרים הנעלמים, סנאפצ’ט, גייסה 20 מיליון דולר מקרן ההשקעות KPCB לפי שווי המוערך ב-10 מיליארד דולר, כך עולה מדיווח של הוול סטריט ג’ורנל המקבל אישור מאתרי טכנולוגיה נוספים.

המספר האסטרונומי של 10 מיליארד דולר אינו חדש, אבל בפעם האחרונה שאוזכר היה זה במו”מ עם אליבאבא הסינית אשר הסתיים ללא הסכם. ב-TechCrunch ציינו שגיוס ה-20 מיליון ד’ מ-KPCB הוא רק חלק ממסע גיוס כולל של 100 מיליון ד’ בסיבוב רביעי של השקעה (Round D) המגיע לא הרבה זמן לאחר סבב הגיוס האחרון, בו קיבלה החברה 50 מיליון ד’ מקרן ההשקעות Coatue בסוף שנה שעברה (ו-60 מיליון ד’ בסבב השני לפני קצת יותר משנה).

כזכור, בשנה שעברה הרימו רבים גבה כשמייסד סנאפצ’ט, אוון שפיגל, סירב להצעת פייסבוק לרכוש את האפליקציה תמורת 3 מיליארד ד’, אך עתה כשהשווי שמונח על השולחן הוא יותר מפי 3 מהצעת צוקרברג, ברור שהוא הימר נכון. יש לציין, כמובן, שרכישה היא כסף שנכנס ישר לכיסם של בעלי המניות בחברה, בעוד גיוס הוא כסף שנכנס לחברה כהשקעה לשם המשך פיתוח והתמודדות עם המתחרות בשוק.

עם הצלחת קונספט ההודעות שנעלמות שקידמו את תרבות ה’סקסטינג’, החלו לקום חיקויים מצד ענקיות, שעלולות להפוך את סנאפצ’אט להסטוריה. פייסבוק כבר מציעה את אפליקצית סלינגשוט שנועדה בדיוק למטרה זו וגם אינסטגרם פיתחה יכולת דומה דרך אפליקציית בולט. בסנאפצ’אט כמובן לא נשארו חייבים, שיפרו את הממשק והוסיפו פיצ’רים חדשים.

קרן KPCB השקיעה עד היום בעשרות סטרטאפים, הידועים ביניהם: Nest – שנרכשה על ידי גוגל, דולינגו שמשמשת ללימוד שפות, Flipboard, שאזאם, Waze ועוד. בטקראנץ’ מעריכים שהמזומנים מהגיוס האחרון יממנו את השקת ה-Snapchat Discovery שמאפשרת לשתול פרסומות ומדיה באפליקציה ואולי אף להקים רשת פרסום משלה כמו של גוגל, פייסבוק ויאהו.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות