נוקיה מחזקת את מעמדה על גבי סמארטפונים דרך השעונים החכמים

חברת נוקיה הפינית הודיעה בסוף השבוע כי תוסיף תמיכה בשירותי המפות שלה גם לשעון החכם החדש של סמסונג, Gear S. זוהי אינה ידיעה מרעישה למדי לאור התאמת שירותי המפות לשעונים מבוססי ה-Tizen של סמסונג גם בעבר, אולם מאחוריה מסתתרת אסטרטגיה ארוכת טווח העשויה להיטיב עם שתי החברות בעתיד.

נוקיה מהמרת על סמסונג

נוקיה שינתה פוקוס כאשר מכרה את חטיבת המכשירים למיקרוסופט, כך שעסקה לשילוב שירות המפות HERE במכשיריה של סמסונג הינו צעד חשוב למדי. החברה הדרום קוריאנית הינה יצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם ומכשיריה (מבוססי האנדרואיד) נמכרים באיזורים נרחבים בעולם ולשכבות שונות בכל אוכלוסיה, כך ששילוב שירות המפות HERE בכמות כה גדולה של מכשירים תספק לנוקיה ערך רב.

הבעיה – נוקיה אינה ספקית שירות המפות הראשית על מכשיריה של סמסונג ורק זה עתה הודיעה כי תשיק (גרסת בטא) לאפליקציית המפות HERE בעקבות הסכם חדש עם סמסונג, שיביא אותן לכלל מכשירי הגלקסי של החברה. מאחר ומעמדן של מפות גוגל על מכשירי אנדרואיד מבוסס למדי, הרי שעל נוקיה ליצור תמהיל מפתה מספיק שימשוך את המשתמשים אחריה.

Nokia-HERE-Galaxy-Devices

החוזקה הגדולה של שירות המפות HERE הינה האפשרות להשתמש בשירותי ניווט גם ללא צורך בחיבור לאינטרנט, דבר הלוקה בחסר אצל שירות המפות המתחרה מבית גוגל. המשתמשים יכולים להוריד מפות למכשיר ביותר מ-200 מדינות, כמחצית מהן יספקו תמיכה בשירותי ניווט צעד-אחר-צעד בין אם ברכב או ברגל.

שעונים חכמים הם דרך מצויינת לבצע מהלך מסוג זה, בטח ובטח כאשר מדובר בשילוב שירותי המפות דווקא דרך ההצעה המפתה של עבודה בשילוב שבין שעונים חכמים וסמארטפונים ואף יותר כאשר מדובר בשעונים המבוססים על Tizen, פלטפורמה שונה מזו של גוגל וכזו המספקת תמיכה גם עבור מערכות בידור לרכב (IVI). שוק הניווט לרכב הינו מהחשובים עבור ספקיות שירותי מפות ואין ספק כי בנוקיה יעשו כל שניתן על מנת לשלב את HERE Maps במספר גבוה של רכבים.

סמסונג מהמרת על Tizen

שמה של סמסונג מזוהה היטב עם Tizen, אף שאינה היחידה השותפה בארגון. עבור סמסונג, עשויה הפלטפורמה החדשה להוות פתח להזדמנויות שונות להגדלת הכנסותיה תוך שימוש בבסיס המשתמשים הגדול של החברה שהורגל להשתמש בממשק המשתמש TouchWiz ועשוי להמשיך ולצעוד אחריה גם אם תבצע את המעבר ל-Tizen.

הדרך של סמסונג למעבר ל-Tizen עדיין רחוקה, שהרי אפילו השקת מכשיר הסמארטפון הראשון המבוסס על מערכת ההפעלה משתהה. בבחינת הטווח הארוך ישנה משמעות להסכם עם נוקיה להצגת שירות המפות על מכשירי הגלקסי של החברה, שהרי הסתמכות על גוגל לאספקת תמיכה לשירות המפות בסמארטפונים, טאבלטים, שעונים חכמים ומערכות לרכב עשויה לעכב משמעותית את התקדמותה (באם תבחר ב-Tizen).

את המפות של נוקיה למכשיריה של סמסונג ניתן יהיה להוריד מחנות האפליקציות Samsung Galaxy Apps ולא דרך חנות האפליקציות של גוגל, רמז לרצונה של סמסונג להרחיב את היצע האפליקציות שתספק באופן נפרד מגוגל. אולם, נוכחותן של מספר מאות אפליקציות בודדות בחנות מעידה כי הדרך עבור סמסונג לשכנוע מפתחים לפרסם אפליקציות דרך החנות הנפרדת שלה עדיין ארוכה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות