הצצה ראשונה ומפתיעה: Samsung Galaxy Note Edge

הכי רחוק שאפשר מסוד: ידענו שסמסונג עובדת על מכשיר פאבלט עם מסך ייחודי, ידענו גם שהיא רשמה באחרונה את הסימן המסחרי Galaxy Note Edge. מעבר לכך, ראינו תמונות מאד ברורות שנלקחו מתוך רישומי הפטנט. אז למה אנחנו כל-כך מופתעים? כי סמסונג פגעה, בול במטרה, והצליחה סוף סוף לחדש ולרגש.

כפי שסיפרנו מיד לאחר ההכרזה הרשמית, מפרטו של Galaxy Note Edge מבוסס על זה של Galaxy Note 4, משמע – זוהי חיית ביצועים כמו שסמסונג יודעת ורגילה לתת. אבל הפעם זה שונה. מפרטים חזקים לא חסרים לנו, גם מסכים גדולים לא, חדשנות דווקא כן. ומי שרוצה לדעת חדשנות מה היא, מספיק שיביט במוצר המעניין הזה.

ל-Galaxy Note Edge מסך 5.6 אינץ’ ברזולוציית Quad HD, אך עם פריסת פיקסלים שונה מזו שהכרנו. חלקו השטוח של המסך מתהדר בפריסה של 2560×1440 פיקסלים, זו מתרחבת לימין ב-160 פיקסלים נוספים, על גבי משטח קמור המהווה למעשה מסך צידי באמצעותו יכולה סמסונג להציע רובד נוסף של אפשרויות.

המסך הצידי יכול לשמש למשל כתפריט קיצורי דרך, או כווידג’ט שיעדכן אותנו באופן שוטף על תוצאות משחקי ספורט ואפילו מניות. בנוסף, סמסונג הגדילה לעשות ושיחררה ערכת פיתוח (SDK) למפתחים, ומכאן – השמיים הם הגבול: אם ניקח כדוגמה את אפלקיציית המצלמה, נבקש מכם לתאר מצב בו תוכלו לבחור היכן בדיוק למקם את לחצן הצילום או את מחוון התקריב.

להערכתנו, המוצר הראשון בסדרת Galaxy Note Edge הוא רק קצה הקרחון בהשוואה למה שתהיה סמסונג מסוגלת להציע בעתיד עם מסכים נוספים בסגנון זה. התחרות הצמודה אל מול המתחרה LG לא תהיה פשוטה: וכדי לנצח בה – צריך קודם כל להעז. 1:0, סמסונג.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים