סופה של אגדת אנדרואיד: Ouya מחפשת רוכשים ולא בשביל הקונסולה

| יום חמישי, 4 בספטמבר 2014, 22:35 | כלכלי

קונסולת ה-Ouya מגיעה לסוף דרכה הלא כל כך ארוכה כשבעלי החברה עסוקים בימים אלו בחיפוש רוכש לחברה, כך עולה מדיווח אתר Recode. למי שאינו מכיר את המוצר, ה-Ouya היא קונסולת משחקים פתוחה מבוססת אנדרואיד וזכתה לבאזז נרחב בעת גיוס המימון לפרוייקט באתר גיוס ההמונים קיקסטארטר לפני כשנתיים.

על פי מקורותיו של Recode, בחברה כבר החלו במסע פגישות עם רוכשים פוטנציאליים, רבים מהם שחקנים גדולים בשוק הסיני כמו Xiaomi ו-Tencent. עדיין אין הצעה קונקרטית על השולחן מצד אף אחת, אבל ככל הנראה הסיכוי לגייס מימון נוסף קלוש ונותרה רק האופציה למכור את החברה. ההשערות מדברות על רוכשת שתכניס את הפוטנציאל של התוכנה החופשית לתוך קווי מוצרים זולים חדשים, דוגמת הטלוויזיה החדשה והחכמה של Xiaomi.

פרוייקט במימון המונים ייעודו להימכר?

ב-2012 קם פרוייקט מימון בקיקסטארטר שהציע לבנות קונסולת משחקים שתתחבר לטלוויזיה ותושתת על בסיס קוד פתוח, כאשר המחיר המפתה של 99 דולר בלבד יגיע עמה. המטרה שהוצבה לגיוס 950,000 דולר הושגה תוך 8 שעות ועד סוף תקופת הגיוס (כחודש) גויסו 8.5 מיליון דולר. כולם היו בטוחים שמדובר בהימור בטוח, אבל אז התחילו הצרות – תאריך ההשקה נדחה שוב ושוב, כך ששנה לאחר מכן נדרשה החברה לגייס החברה עוד 15 מיליון דולר מקרנות שונות (בהובלת KPCB שהשקיעה לאחרונה בסנאפצ’ט וחברת nVidia) על מנת להמשיך בדרכה קדימה.

כיום כבר ברור ש-Ouya לא הצליחה לכבוש את העולם והכישלון צורב. הסיבות המרכזיות:

  • ייעוד לא ברור – הרצון להעלות משחקי אנדרואיד על הטלוויזיה לא היתה חזקה מספיק כשאנשים יכולים להסתפק במכשיר הסלולרי או הטאבלט שלהם, מה גם שחלק מהמכשירים המתקדמים כוללים יציאת mini-HDMI או חיבורים אלחוטיים שונים.
  • משחקים רבים מותאמים לשליטה במגע ולא לבקרי קונסולות.
  • לא היו מספיק משחקים שנוצרו במיוחד עבור הקונסולה ולא נוצרה קהילת משתמשים חזקה דיה.

טועה מי שחושב שרכישה עשויה להציל את המכשיר. לפי הדיווח, הקונים יהיו יותר מעוניינים בכשרונות העובדים בחברה מאשר בקונסולה. בצוות המפתחים (שחלקם כיום רק יועצים או תורמים מזמנם אבל השאירו את חותמם על החברה) ניתן למנות מרקוס פרסון, מפתח המשחק Minecraft ובכיר לשעבר בחטיבת הקונסולות של מיקרוסופט. המייסד הראשי, אגב, עזב את החברה בינואר השנה.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות