סדרת הבית החכם של LG מתרחבת דרך שירות HomeChat

| יום ראשון, 7 בספטמבר 2014, 16:37 | טכנולוגיה

כמה פעמים הלכתם לסופרמרקט ושכחתם להסתכל אם נגמר הקטשופ שבמקרר? LG מבטיחה שזה לא יקרה יותר. או יותר נכון, שתוכלו לקבל תמונה עדכנית על כל המוצרים שבתוכו. החברה הדרום קוריאנית הציגה בתערוכת IFA 2014 את סדרת "הבית החכם”, זו כוללת מספר מוצרי חשמל ששומרים על קשר עם בעליהם. בין המוצרים ניתן למצוא את המקרר, מכונת הכביסה, התנור ואפילו שואב האבק.

המקרר החכם מתהדר במסך גדול בחזיתו ובמצלמה בחלקו העליון של תא הקירור. המערכת מחוברת לאינטרנט וכוללת אפליקציות לאלבומי תמונות, מתכונים ועדכון פרטי המזון הנמצאים במקרר. בשלב זה המערכת לא מסוגלת לעבוד באופן עצמאי: כל מוצר שתכניסו למקרר תצטרכו גם להזין ידנית, אך בתמורה היא תדע להזכיר במועד התפוגה שלהם. בנוסף, בתוך המקרר ממוקמת מצלמה שבעזרת עדשה רחבה מסוגלת לתת מבט על כל אזוריו. בהדגמה ניתן לראות את המסרון בו נכתב "Fridge Camera", ואת התמונה שהמקרר מחזיר לאחר מספר שניות.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3ciqheiyfNQ[/youtube]

למקרר מצטרף חבר חכם נוסף מהמטבח, התנור. התנור החכם לא ידרוש מכם לדעת את אופן, זמן או עוצמת החימום שדורש המאכל שבתוכו, אלא רק את המתכון שעבדנו לפיו. כל שעלינו לעשות הוא לפתוח את האפליקציה, לבחור את המתכון הספציפי ולהכניס את האוכל לתנור. מכאן, לחיצה על כפתור השליחה תעביר את המידע והמושכות אל התנור וזה יודיע לכם כשהאוכל מוכן.

במקום אחר בבית, מוצר נוסף יכול לקבל כעת בינה משל עצמו: מכונת הכביסה. השליטה על מכונת הכביסה נעשית קלה יותר באמצעות בחירת תוכניות הפעולה דרך הסמארטפון. בסיום הפעולה, תעדכן אתכם המכונה שעכשיו הגיע תורכם, הרי עוד לא נולד הרובוט שיעביר את הבגדים הרטובים למייבש או יתלה אותם על החבל.

המוצר האחרון ברשימה הוא שואב האבק שמתיימר להיות גם "שומר הסף" בזמנו הפנוי. כמו שאנחנו כבר מכירים מהשנים האחרונות, השואב ישאב את הבית בכוחות עצמו ויחזור להיטען לבד כשצריך. כמו-כן, כשבעלי הדירה לא נמצאים בה, המוצר יוכל "לפקוח עיניים" ולחוש בתנועות בבית. ברגע שזיהה משהו, הוא יפעיל את מצלמתו באופן אוטומטי וישלח לכם את התוצאות לסמארטפון.

כל המוצרים בסדרת הבית החכם של LG מחוברים לאינטרנט ושותפים לחדר שיחה שנקרא HomeChat. היצרנית הקוריאנית מעוניינת שבעתיד נוכל "לנהל שיחה" עם כל מוצר חשמלי שנמצא בבית. נכון להיום, נראה שהקונספט עדיין לא בשל, אך העתיד בהחלט נראה חכם יותר עם החזון הזה של LG.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות