מקור: אתר Geektime

הסטארטאפ Neema הוא הזוכה הגדול של כנס Geektime 2014

כמידי שנה עורך האתר Geektime כנס שכולו מוקדש לתעשיית הסטארטאפים הישראלית וכולל מגוון רחב של מרצים ופאנליסטים מהשורה הראשונה של עולם ההייטק הישראלי. בכל כנס מתקיימת גם תחרות בין סטארטאפים צעירים שבאים להציג את הרעיון שלהם בפני הקהל בכנס, הכולל משקיעים, יזמים וצוות שופטים מיוחד.

את המקום הראשון קטפה חברת Neema, המציעה פתרונות ייחודיים למשתמשים שאין ברשותם חשבון בנק, אלו מהווים כ-2.5 מליארד איש. Neema מאפשרת לפתוח חשבון בנק דולרי רגיל לחלוטין, כאשר מאחורי הקלעים מתבצעת המרה השקופה למשתמש אל המטבע הוירטואלי ביטקוין. מלבד זאת מאפשרת Neema שירותים פיננסים מלאים ובכך מנגישה את היכולת להתנהל כלכלית גם עבור אוכלוסיות חלשות ובאזורים לא מפותחים.

לצידה של Neema התמודדו סטארטאפים נוספים ומעניינים לא פחות שהצליחו להרשים ברמות היצרתיות והבשלות שלהם. אחד כזה, אשר זכה בתואר חביב הקהל, הוא AWEAR, המאפשר למשתמשים לזהות את שם וסוג הבגד שלובש אדם כלשהו שנמצא בקרבת המשתמש – מעיין שאזאם של פרטי לבוש. את המידע אודות המוצר ניתן יהיה לראות באפליקציה שפותחה לסמארטפונים ומשם ניתן יהיה אף להזמין את הפריט ישירות מהחנות.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2GOaBhzzmH4[/youtube]

חברה נוספת שקבלה לא מעט תשומת לב היא Oggii, שפיתחה צמיד חכם המולבש על קולרי כלבים ומבצע ניטור אחר פעילותם, דרך כך ניתן לוודא כי הם נמצאים במצב גופני תקין. Oggii רתמה את חוכמת ההמונים לטובת הגנה על הכלבים ואף מציעה אבחון של מספר מחלות, זאת על פי תסמינים שנצברו במאגר של מאות כלבים אחרים.

כמובן שאין כנס הייטק ישראלי בלי נציגת אבטחה וסייבר ועל תקן זה הציגה חברת CyActive את פועלה בתחום. CyActive זיהתה כי מרבית התקיפות שנעשו בשנים האחרונות בוצעו על ידי נוזקות או וירוסים שהיו מוכרים שנים קודם לכן, אך עברו שינויים קטנים על מנת להיות עמידים יותר בפנים מערכות האבטחה. CyActive מציעה פתרונות שיאפשרו זיהוי דפוסי פעולה מוכרים, זאת כדי להקדים תרופה למכה ולנטרל את האיומים לפני שהצליחו לעשות נזק משמעותי.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FCE4Zej6LMg[/youtube]

נדגיש כי Neema לא יצאה בידים ריקות ומלבד החשיפה המשמעותית בקרב קהילת הטכנולוגיה והמשקיעים בישראל, זכתה החברה בחבילת מיתוג מתנת משרד הפרסום מק'אן-אריקסון, בנסיעה לברלין להצגת הרעיון בחסות Hub:rum ובכניסה לתחרות הסטארטאפים שמתקיימת בדבלין בחסות Geektime.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות