ערכת השבבים Snapdragon 210 תנגיש את טכנולוגיית LTE גם לשוק הנמוך ביותר

ערכת השבבים Snapdragon 210. מקור: Engadget

חברת קוואלקום חשפה את Snapdragon 210, ערכת שבבים חדשה לשוק הנמוך בעלת קישורית דור רביעי בטכנולוגיית LTE. ערכת השבבים החדשה תאפשר לייצר סמארטפונים זולים עם תמיכה בדור הרביעי ואפילו עם סים-כפול תומך דור רביעי. ההכרזה ממשיכה את מהלך הרענון של קוואלקום מהחודשים האחרונים, במהלכם הציגה את הדורות החדשים של ערכות השבבים שלה.

ערכת השבבים Snapdragon 210 תשלב בין צריכת סוללה יעילה לביצועים גבוהים בזכות תמיכה במעבד מרובע-ליבה בתדר מקסימלי של 1.1Ghz בארכיטקטורת ARM Cortex-A7 והמאיץ הגרפי Adreno 304. בערכת השבבים משולבת טכנולוגיית Quick Charge 2.0, שתאפשר טעינה מהירה ב-75% ממכשירים שאינם תומכים בטכנולוגיה זו.

ערכת השבבים תתמוך גם בניגון וידאו ברזולוציה של Full HD 1080P ובמסכים ברזולוציה של HD 720P. מבחינת תקשורת אלחוטית, מגיעה ערכת השבבים עם תמיכה בבלוטות’ 4.1 ו-WiFi בתקן 802.11n. ניתן יהיה לשלב בהם גם מצלמת 8 מגה-פיקסל שתתמוך ביכולות מתקדמות כמו צילום מהיר, HDR, פוקוס אוטומטי ועוד.

הבשורה האמיתית שמגיעה עם Snapdragon 210 היא התמיכה בתקשורת בדור הרביעי בטכנולוגיית LTE עבור השוק הנמוך (מאוד), כולל תמיכה ב-LTE Advanced במהירות מקסימלית של 150Mbps. נדיר למצוא היום בשוק מכשירי שוק ביניים עם תמיכה ב-LTE ויהיה מדהים לראות היצע של מכשירי שוק נמוך עם תג מחיר של מתחת ל-$100 התומכים בתקשורת המהירה.

השוואת מפרטים