הצצה ראשונה: Samsung Gear S – שעון חכם עצמאי

Samsung Gear S

חברת סמסונג חשפה בתערוכת IFA 2014 את השעון החכם החדש שלה, Gear S, בדיוק שנה אחרי שהכריזה על הדגם הראשון ולאחר שלושה דגמים שונים שחשפה מאז. ה-Samsung Gear S, בניגוד למרבית השעונים החכמים שהושקו בשנה החולפת הינו עצמאי כמעט לחלוטין, הוא לא דורש סנכרון תמידי לסמארטפון ואפילו כולל חריץ SIM לתקשורת סלולרית עצמאית, ביצוע שיחות ושליחת הודעות.

הגישה של סמסונג עם ה-Gear S שונה מאוד מזו של גוגל עם Android Wear. מבחינת היצרנית הקוריאנית מערכת ההפעלה Tizen אותה אימצה, הרצה על גבי השעון החכם, יכולה לעשות הכל גם על המסך הקטן. בפועל, ביצוע שיחות יהיה הגיוני רק עם אזניית בלוטות’ ושליחת הודעות דרך המקלדת הפצפונת לא הייתה ממש נוחה.

ממשק המשתמש מזכיר מאוד את TouchWiz מעולם הסמארטפונים והטאבלטים וגם כאן יש הרגשה שסמסונג הלכה רחוק מידי עם העיצוב שלעיתים נראה גס מאוד ולא מעודן. הדבר בא לידי ביטוי בפני השעון השונים שמגיעים מותקנים מראש, וכנראה שרק המפתחים יצילו אותנו עם קצת יותר אלגנטיות.

Samsung-Gear-S-Hands-On-1המעבר בין המסכים בשעון מהיר והביצועים עושים רושם כטובים מאוד. כל מסך הוא סוג של ווידג’ט המרכז מידע כמו: מזג אוויר, אנשי קשר, חדשות, נתוני פעילות גופנית ועוד. המסך השמאלי ביותר מרכז את כל ההתראות של השעון.

מבחינת איכות בנייה עשתה סמסונג עבודה טובה מאוד עם ה-Gear S, הוא מרגיש נוח על היד ועשוי חומרים איכותיים. החברה הציגה גם ליין מרשים של רצועות בשיתוף פעולה עם חברת תכשיטי הקריסטלים סברובסקי שהיו מנצנצים במיוחד. הבעיה הגדולה ביותר שלנו עם השעון הוא גודלו הפיזי, שהשתלט על היד והיה משמעותי בהרבה מזה של שעון יד סטנדרטי. אנשים לא יוכלו להתעלם מהמחשב הקטן שיש לכם על היד.

Samsung-Gear-S-Hands-On-3

השוואת מפרטים