חברת סיסטמטיקס משיקה את מדפסות תלת המימד של MakerBot בישראל

| יום שני, 15 בספטמבר 2014, 19:35 | חומרה

במסיבת עיתונאים שנערכה הבוקר (ב’) בת”א הכריז מנכ”ל חברת סיסטמטיקס, יואב לבנטר, על כניסתן לשוק הישראלי של מדפסות תלת המימד השולחניות של חברת MakerBot, המוצעות בעלויות נמוכות מאלו המסחריות ומתאימות למגוון רחב יותר של לקוחות. “קהל המטרה של מדפסות התלת מימד של MakerBot הינו מהנדסים, מעצבי מוצר, ארכיטקטים, עסקים, יזמים ואנשים שרוצים לייצר דברים”, ציין לבנטר, “שוק חשוב נוסף עבורנו הוא שוק החינוך, שם ניתן להשתמש במדפסות לשם למידה ויצירה”, הוסיף.

סיסטמטיקס הינה ספקית פתרונות מחשוב ייעודיים לשוק הישראלי ופעילה בו כבר למעלה מ-30 שנה, כאשר כעת נבחרה החברה כשותף העסקי של MakerBot, זו נמצאת בבעלותה של חברת סטרטסיס האמריקאית לאחר שנרכשה בשנה שעברה תמורת כ-400 מיליון דולר.

הרעיון העומד מאחורי פיתוח המדפסות של MakerBot הוא הפיכתן לזולות ונגישות יותר מבעבר, הסביר מנהל תחום מדפסות תלת-המימד בסיסטמטיקס, אריק שפט, שהמשיך בהצגת הפלטפורמה האינטרנטית של החברה לשיתוף מודלים תלת מימדיים להדפסה. בקהילה שיצרה חברת Makerbot ניתן למצוא כבר למעלה מ-200 אלף מודלים בתלת מימד, בהם ניתן לעשות שימוש לשם הדפסת אובייקטים שונים.

שפט ציין כי בדור הנוכחי והחמישי במספר של המדפסות, ניתן לבצע הפסקה של ההדפסה בכל עת לשם שילוב חומרים שונים. כך למשל, תוכלו להדפיס אובייקטים במגוון צבעים תוך עצרית ההדפסה במהלך פעולתה והחלפת החומרים בחדשים בעלי צבעים שונים. עם זאת, מדפסות תלת המימד לא מסוגלות יהיו להתמודד עם הפסקות חשמל, ובמידה ותעצור העבודה בשל הפסקת חשמל, לא תוכל העבודה להמשיך מהמקום בו נעצרה.

המדפסות של MakerBot בישראל

MakerBot Replicator – מדפסת תלת מימד שולחנית מהדור החמישי של החברה המספקת רזולוציית הדפסה של 100 מיקרון המאפשרת דיוק מקסימלי בפרטים. המדפסת כוללת מסך LCD צבעוני, חיבורי USB ו-Ethernet, כאשר ישנה אפשרות הפעלה מרחוק דרך אפליקציה ייעודית מהמכשיר הנייד. המדפסת כוללת מצלמה העוקבת אחר פעולת ההדפסה וראש הדפסה חכם המסוגל לשלוח התראות לנייד עם זיהוי עצירה בהדפסה.

מימדיה של המדפסת הינם: גובה- 41 ס"מ, רוחב- 52.8 ס"מ, עומק- 44.1 ס"מ ומשקלה 16 ק"ג, כאשר היא תומכת במערכות ההפעלה ווינדוס 7 ומעלה, Mac OS X 10.7 ומעלה ולינוקס (Ubuntu, Fedora). מחיר המדפסת – 16,567 שקלים.

Makerbot-Replicator-Z18MakerBot Replicator Z18 – מדפסת תלת מימד שולחנית מקצועית המאפשרת הדפסת מודלים בגובה 46 ס"מ. המדפסת תומכת ברזולוציית הדפסה של 100 מיקרון וכוללת ראש הדפסה חכם המסוגל להתריע על מחסור בחומרי גלם להדפסה. המדפסת כוללת גם מצלמה מובנית העוקבת אחר התקדמות ההדפסה. מדפסת זו מיועדת עבור משימות מורכבות יותר של הדפסת מודלים גדולים יותר ושימושה מיועד למהנדסים, אדריכלים אנשי חינוך ואנשי מקצוע אחרים.

מימדיה של המדפסת הינם: גובה- 85.4 ס"מ, רוחב- 56.5 ס"מ, עומק- 49.3 ס"מ ומשקלה 41 ק"ג, כאשר היא תומכת במערכות ההפעלה ווינדוס 7 ומעלה, Mac OS X 10.7 ומעלה ולינוקס (Ubuntu, Fedora). מחיר המדפסת – 36,108 שקלים.

MakerBot Replicator Mini – מדפסת קטנת מימדים מהדור החמישי של החברה המיועדת במיוחד עבור השימוש הביתי. המדפסת כוללת מצלמה קטנה המסוגלת לעקוב אחר פעילות ההדפסה ופיית הזרקה חכמה הניתנת להחלפה ומסוגלת לזהות שחומר ההדפסה נגמר ולעצור את ההדפסה באופן אוטומטי. מימדיה: גובה- 38.1 ס"מ, רוחב- 31 ס"מ, עומק- 29.5 ס"מ ומשקלה 8 ק"ג, כאשר היא תומכת במערכות ההפעלה ווינדוס 7 ומעלה, Mac OS X 10.7 ומעלה ולינוקס (Ubuntu, Fedora) ובקישוריות USB. מחיר המדפסת – 8,815 שקלים, אולם נמסר לנו כי בשלב זה היא עדיין לא זמינה לרכישה בישראל.

MakerBot Digitizer – כלי זה אינו מדפסת, אלא סורק עצמים בתלת מימד המאפשר לכל אחד ליצור באמצעותו מודלים בתלת מימד לשם הדפסה עתידית במדפסת ייעודית. הסורק לוקח אובייקטים וסורק אותם למחשב תוך שימוש במצלמה ובשני לייזרים. ניתן להשתמש בו לשם סריקת מודלים שהיקפם (וגובהם) לא עולים על 20 ס"מ ומשקלם עד 3 ק"ג. מחירו – 5,735 שקלים.

MakerBot-Digitizer-gadgety

לנתונים נוספים על המדפסות ודגמים נוספים ניתן לגשת לאתר חברת סיסטמטיקס

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות