דיווח: גוגל מקפיאה את תכנית Android Silver לשוק הגבוה

| יום רביעי, 17 בספטמבר 2014, 09:19 | סלולר

גוגל מקפיאה את תכנית הדגל Android Silver עוד לפני שהושקה, כך מדווח אמיר אפרתי מאתר The Information, שהיה גם הראשון לחשוף פרטים אודותיה. על פי הדיווח, הפרויקט נתקל במכשולים רבים לאחר התפטרותו בחודש יולי של ניקש אורורה, סמנכ"ל החטיבה העסקית בחברה, ששימש גורם מקשר בין החברה ודמויות מפתח שהצלחת הפרויקט הייתה תלויה בהן.

על אף שכבר שמענו דיווחים על מכשירי סילבר ראשונים שהשקתם תוכננה לתחילת השנה הבאה, כמו זה של החברה הקוריאנית LG, הדיווח מוסיף שישנן יצרניות שקיבלו “רגליים קרות” באמצע התהליך והחליטו בסופו של דבר שלא לקחת חלק בתכנית. הסבר אפשרי לכך הוא פחד מהבקעת גול עצמי: אם מטרתה של גוגל היא למכור באופן אגרסיבי, הרי שגם מכירותיה של היצרנית עצמה עלולות להיפגע.

תכנית Android Silver, נזכיר, הייתה יוזמה מעניינת של גוגל לחבור ליצרניות שונות למען השקת מכשירי פרימיום בהזמנה אישית – באמצעותם היא תנסה להתחרות ראש בראש בסדרת מכשירי האייפון של אפל. בניגוד לתכנית הנקסוס, במסגרתה הושק מכשיר אחד בלבד בשנה קלנדרית, מכשירי Android Silver חדשים תוכננו להגיע מדי כמה חודשים ובמימון שיווקי מלא של גוגל.

הדיווח של אפרתי לא הורג לגמרי את תכנית Android Silver. נכון לעכשיו, מוגדרת היוזמה כפרויקט שעתידו לא ברור. “בינתיים, גוגל מגבירה מאמצים לטובת תכנית אנדרואיד אחרת”, כתב אפרתי בדיווחו, אולי בהתייחס לתכנית Android One אשר דומה בתכליתה לזו שהושהתה, אך מיועדת עבור קהל יעד שונה בתכלית: שווקים מתפתחים ומשתמשים פשוטים.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות