דיווח: Android L תגיע ל-Galaxy S5 בחודש נובמבר

בחודש הבא, כך על פי הערכותיהם של מקורות רבים ברשת, תשיק גוגל באופן רשמי את גרסה L של מערכת ההפעלה אנדרואיד. היצרנית הראשונה שהגיבה ומסרה טווח זמן לעדכון מכשיריה הייתה HTC שהבטיחה 90 ימי המתנה לכל היותר, וכעת מתקבלים דיווחים לפיהם סמסונג תפיץ את העדכון עבור Galaxy S5 ו-Galaxy Note 4 כבר בחודש נובמבר.

את הפרטים מביא אתר SamMobile אשר ידוע באמינותו בכל הנוגע לתכניותיה של החברה הדרום קוריאנית, כשהפעם הוא מצטט “מקורות יודעי דבר”. מקורותיו של האתר מספרים שבסמסונג עובדים כעת על התאמת העדכון למוצרים השונים, ושישנה אפשרות להפצתו בסוף חודש נובמבר או בתחילת חודש דצמבר, זמן לא רב לאחר ההשקה הרשמית של גוגל.

עד כה, לא הצטיירה סמסונג ככזו המפיצה עדכוני מערכת במהירות, אולם דרכה יוצאת הדופן של גוגל בשנה זו ייתכן שתוביל לשינוי. כזכור, בחודש יוני האחרון הכריזה גוגל על שחרור L ומיד לאחר מכן הפיצה את גרסת הפיתוח לכל דורש. בפרק הזמן שחלף מאז, יכלו היצרניות לגשת אל קבצי המקור ולהתחיל לבצע את התאמות התוכנה מוקדם הרבה יותר משהיה ניתן לעשות בעבר.

android-bgלצערנו, המקורות לא יודעים לספק פרטים בנוגע למכשיריה האחרים של סמסונג, דוגמת Galaxy S4 ו-Galaxy Note 3. סביר להניח שהמכשירים הללו יקבלו בסופו של דבר את העדכון, אך לא יהיה זה שגוי להעריך שהדבר יקרה באיחור ניכר לעומת אלו החדשים יותר.

מערכת ההפעלה Android L, בשילוב עם ממשק המשתמש המותאם TouchWIZ, צפויה להעניק למכשיריה של סמסונג שלל תכונות חדשות, ביניהן התראות על מסך הנעילה, התראות צפות בעת שימוש במסך מלא, ריבוי משתמשים וגישה מהירה יותר לאפליקציות שהשימוש בהן תדיר.

השוואת מפרטים