סלקום פורצת (עוד) דרך: האינטרנט הסלולרי עובר לתמחור תלוי מהירות

לא מעט מחמאות קיבלה מאיתנו סלקום בסתיו האחרון, לאחר שבמהלך מפתיע הפכה לספקית השניה בעולם שהחלה למכור את ה-Galaxy Tab של סמסונג. בכל אזכור של המהלך מאז ציינו שאנו מקווים כי הוא מבשר על עידן בו ישראל מובילה במגמות סלולריות, במקום לפגר אחרי העולם בשנות-אור.

הבוקר הוכיחה סלקום כי תקוותינו לא היו לשוא, כאשר הודיעה כי החל מהיום היא משנה את מודל התמחור לחבילות הגלישה הסלולריות בדור 3 ו-3.5, ממודל תלוי נפח למודל תלוי מהירות: אם עד היום התשלום עבור חבילת גלישה סלולרית העניק לכם נפח תעבורה מסויים, שעל כל חריגה ממנו אולצתם לשלם ביוקר, הרי שמהיום תשלמו על מהירות הגישה לאינטרנט – בדיוק כמו בחיבור הביתי, ואותה תוכלו לנצל ללא הגבלה וללא חריגות.

מהיום, כאשר תרכשו מכשיר מהדור השלישי ברשת הגדולה בישראל, תוכלו לבחור אחת מחבילות הגלישה החדשות, המעניקות לכם גישה ללא הגבלה, כאשר ככל שהמחיר עולה – עולה איתו מהירות הגלישה:

מהירות הורדת נתונים מהירות העלאת נתונים מחיר Wap + Data
עד 384kbps עד 384kbps 0 ש"ח גישה לפורטל סלקום בלבד ללא הגבלה
עד 384kbps עד 384kbps 24.90 ש"ח ללא הגבלה
עד 512kbps עד 512kbps 49.90 ש"ח ללא הגבלה
עד 1Mbps עד 1Mbps 69.90 ש"ח ללא הגבלה
עד2.8Mbps עד 1.2Mbps 139.90 ש"ח ללא הגבלה

כפי שניתן לראות, סלקום מציעה חבילת בסיס חינמית, התואמת לדרישות החדשות של משרד התקשורת שלא לחייב לקוחות לשלם על גישה סלולרית לאינטרנט. בחבילה זו הגלישה מוגבלת לפורטל החברה בלבד, בעוד בחבילות בתשלום מצייתת החברה לתקנה האוסרת להפלות בין גישה לפורטל המפעילה לגישה לשאר הרשת.

יש לציין כי על פי הידוע לנו, סלקום היא המפעילה הראשונה בעולם העוברת לחבילות גלישה סלולרית לפי מהירות בדור השלישי. עד היום הוצעו חבילות דומות רק ברשתות 4G בארה"ב ומספר מדינות נוספות, כאשר המחיר היה לפי המכשיר ולא לפי מהירות הגישה. מפעילות רבות שקלו ושוקלות מעבר לאינטרנט סלולרי תלוי רוחב-פס במקום נפח חודשי, אך הדבר מעולם לא יצא לפועל בצורה רחבה, והסברה הרווחת היא שהים הזה גם לא יגיע לפני רשתות הדור הרביעי החדשות.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות