מקור תמונה: SamMobile

גרסת אנדרואיד L נחשפת לראשונה עבור Galaxy S5

| יום ראשון, 5 באוקטובר 2014, 13:27 | מערכות הפעלה, סלולר

מערכת ההפעלה Android L צפויה על פי השמועות להגיע למכשירי ה-Galaxy S5 רק בחודש הבא, אך קטע וידאו בן 8 דקות מתיימר להעניק לנו הצצה בלעדית לשילובה עם ממשק המשתמש TouchWIZ אשר מזוהה עם מכשיריה של חברת סמסונג. הוידאו צולם על ידי אתר SamMobile שנחשב מקור אמין ביותר, כך שניתן להתייחס ברצינות רבה למוצג בו.

כבר בהדלקת המכשיר ניתן להבחין בהתראות על מסך הנעילה, אחד מהפיצ’רים החדשים של מערכת ההפעלה אנדרואיד. בניגוד לגרסת הונילה (סטוק) של Android L, בה ניתן לצפות בארבע התראות לכל היותר, מגבילה סמסונג את הרשימה לשתי התראות בלבד. מאחר שבוידאו מוצגת גרסת בטא של ממשק TouchWIZ המשודרג, ייתכן שהדבר עוד ישתנה.

בוידאו ניתן גם לראות שממשק המשתמש הושפע רבות משפת העיצוב החדשה של גוגל, Material Design. כמה מהאפליקציות המובנות דוגמת החייגן, השעון והתזכורות עברו מתיחת פנים וקיבלו עיצוב בהיר, ידידותי ושטוח מבעבר. אפליקציות אחדות דוגמת הגלריה ונגן המוזיקה אף עוצבו מחדש. גם ממשק ההגדרות השמרני של סמסונג נצבע מחדש, ולאחר שנים שנשא עיצוב כחלחל, הוא מגיע כעת בצבע לבן.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2yBLqnokjPM[/youtube]

שינוי משמעותי נוסף ניתן למצוא בממשק ריבוי המשימות. בניגוד לעבר, האפליקציות הפתוחות אינן מסודרות עוד בטור, אם כי על גלגל. מעבר לכך, מרבית ההבדלים בהשוואה לגרסת KitKat מתבססים על שינויי צבע ומיקום כפתורים. עם זאת, חשוב לזכור שזוהי גרסה מוקדמת – לסמסונג יש עוד המון זמן לבצע שינויים נוספים ואולי גם לפתח יכולות חדשות.

מה דעתכם על החליפה החדשה של ממשק TouchWIZ?

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות