מקור תמונה: TechCrunch

צילומי מסך חושפים שירות תשלומים דרך אפליקציית Facebook Messenger

הרשת החברתית פייסבוק עשויה להשיק בקרוב שירות תשלומים חדש דרך אפליקציית העברת המסרים שלה, כך על פי וידאו וצילומי מסך שנמסרו לידיו של אתר TechCrunch. קטעי הקוד הרלוונטיים לשירות נמצאים כבר עכשיו בגרסה הציבורית של אפליקציית Messenger עבור מערכת ההפעלה iOS, מה שיכול להעיד על כך שההשקה קרובה מתמיד.

facebook-messenger-payments2הרעיון שעומד מאחורי השירות נועד לאפשר העברת כספים במהירות בין חברים, בדיוק באותו האופן בו מתבצעת שליחת תמונה. בכדי למנוע טעויות או העברת כספים בזדון על ידי גורם אחר, תאובטח פעולת התשלום באמצעות קוד גישה ייחודי שיוגדר במיוחד עבורה. האפליקציה תאפשר בנוסף מעקב צמוד אחר העברת כספים לחברים ומהם.

נכון לעכשיו, מאפשר השירות שימוש אך ורק בכרטיס חיוב מידי (“דירקט”, בשפת העם) ולא דורש תשלום עמלה על העברת הכספים. עם זאת, חשוב לזכור שהתמונות המודלפות מציגות שירות שטרם הושק, כך שבגרסתו הסופית ייתכן שנידרש לשלם אחוז מסוים לפייסבוק ואולי גם להשתמש בכרטיסי אשראי ובארנקים דיגיטליים דוגמת PayPal ו-Google Wallet.

הכתובת הייתה על הטיימליין

רמיזה מסוימת לכך שפייסבוק התכוונה להטמיע שירות תשלומים באפליקציית Messenger קיבלנו בשלב מוקדם יותר השנה. בחודש יוני האחרון שכרה פייסבוק את שירותיו של דיוויד מרכוס, הנשיא היוצא של חברת PayPal, ומינתה אותו לראש חטיבת העברת המסרים בחברה. כבר אז סברו רבים שהרשת החברתית עתידה להציג שירות תשלומים חברתי, אם כי לא היה ברור באיזה אופן.

אישור רשמי, אך מעורפל, התקבל בחודש יולי במסגרת דיווחי החברה על דוחותיה הכספיים לרבעון השני של 2014, אז חשף מארק צוקרברג כי בעתיד תוכל פייסבוק לקשור את אפליקציית Messenger למודל הפיננסי שלה. זהו הסבר אפשרי נוסף לפיצול של אפליקציית המסרים מהאפליקציה הראשית של הרשת החברתית, שהתבצע כמה ימים לאחר מכן.

השירות החדש סביר שיושק קודם בארה"ב, ורק לאחר מספר סבבים של השגת אישורים ושיתופי פעולה יגיע ליעדים נוספים. כמו כן, ניתן לשער שזהו רק השלב הראשון בתכניתה של פייסבוק להוות אלטרנטיבה לשירותי תשלומים אחרים, PayPal בראשם.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות