פאבלט ה-Galaxy Note 4 במבחני נפילה: עד כמה עמיד הוא?

פאבלט ה-Galaxy Note 4 של סמסונג כבר בדרכו להשקה בישראל ובחברה הדרום קוריאנית פונים לקדם את המכשיר החדש דרך הצגת יתרונותיו השונים, החל ממסך ה-Quad HD המרשים ועד מסגרת המתכת שמוצגת זו הפעם הראשונה בסדרת המכשירים המצליחה. כדי להדגיש את חוזקו של המכשיר המגודל, פונים בסמסונג להציג וידאו ובו מספר מבחני נפילה.

מבחני נפילה בדרך כלל מוצגים על ידי גורמי צד שלישי הפונים לבחון את עמידותו של המכשיר מיד לאחר תחילת שיווקו. מבחנים אלה, בעוד אינם משקפים חד משמעית את מה שיקרה למכשיר בעת שיפול לקרקע עבור כלל המשתמשים, מספקים ולו מעט מידע באשר לרגישותו, זאת בנוסף לצד הבידורי של לצפות במכשיר יקר במיוחד נשבר לרסיסים כשהוא נוחת על הקרקע.

לא ציפינו לראות התרסקויות או שברים במבחן שמציגה סמסונג עצמה לאחד ממכשירי הדגל שלה, ובצפיה בוידאו מטה לא נוכל להבטיח לכם שברים, סדקים או התנפצות של המסך. לזכותה של סמסונג ייאמר שהמבחנים לכל הפחות נראים כממצים למדי – ניתן לראות נפילה מגבהים שונים (גובה כיס, שולחן וכדומה), שמיטות מכשיר בדרכים שונות ובזוויות שונות.

לאחר צפיה בוידאו של סמסונג לא ניתן שלא לצאת ולחפש וידאו שצולם על-ידי גורם שאינו קשור לחברה, אם רק כדי לראות עד כמה באמת עמיד הפאבלט כאשר אינו מושפע מכח היח”צ האימתני של יצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם. במבחן נפילה למכשיר שערך ערוץ היוטיוב TechRax ניתן לראות כי נפילה על צידו של המכשיר לא גרמה לנזק, אולם נפילה על המסך עצמו כן הצליחה לגרום לסדקים בחלקים מסוימים מהמסך.

מסגרת המתכת של מכשיר ה-Galaxy Note 4 ככל הנראה מצליחה לשפר את עמידותו של המכשיר בנפילות. בעוד על ה-Note 4 עצמו לא נוכל להעיד, דווקא על אחד מאחיו הקטנים, ה-Galaxy Alpha דווקא כן. זכינו לראות מספר מכשירי Galaxy Alpha לאחרונה, אחד מהם סבל מנפילות רבות לקרקע מצד משתמש בלתי אחראי. בבחינת המכשיר הצלחנו לזהות לא מעט מכות במסגרת המתכתית, אולם המכשיר עבד כסדרו ולא הראה פגיעה רצינית פרט למכות ושריטות קלות.

נזכיר כי עדות ממכשיר יחיד או אפילו מספר מכשירים לא בהכרח תצביע על עמידותם של כלל המכשירים. כל נפילה היא שונה. לפעמים ישחק המזל לרעתכם, ולפעמים לא.

השוואת מפרטים