הוכרזו: משקפי מציאות מדומה ב-$99 מבית Carl Zeiss

| יום ראשון, 12 באוקטובר 2014, 19:03 | חומרה

חברת Carl Zeiss, המוכרת לרבים מעולם האופטיקה למצלמות, נכנסת לשוק משקפי המציאות המדומה המתעורר עם משקפי VR One. מאז ההצלחה המסחררת של משקפי המציאות המדומה Oculus Rift, הנחשבים לפתרון המוביל היום בתחום אף שעדיין לא החל שיווקם בשוק הפתוח, ראינו מגוון חברות המשיקות מוצרים דומים בעלי תג מחיר נמוך וניידות גבוהה. כאן מנסה להשתלב Carl Zeiss עם VR One שישאו מחיר אטרקטיבי של $99.

עם משקפי VR One לוקחת החברה את הקונספט של סמסונג ומשקפי Gear VR צעד אחד קדימה – הכנסת סמארטפון לתוך המשקפיים שישמש כמסך שלהם. בעוד סמסונג תומכת עם ה-Gear VR בפאבלט ה-Galaxy Note 4 בלבד, דגם VR One יציע תמיכה במגוון מכשירים רחב יותר של יצרניות שונות.

הסמארטפונים יחוברו למשקפיים באמצעות מתאמים שונים, כאשר בשלב הראשון תשיק Carl Zeiss דגמים המיועדים עבור iPhone 6 ו-Galaxy S5 ובעתיד תרחיב את ההיצע בהתאם לדרישת השוק עם הגבלה למסכים של עד 5.2 אינץ'. משקפי מציאות מדומה מסוג זה, שאינם כוללים מסך, דורשים דגש רב בעיקר על צד האופטיקה. על כן, אין זה מפתיע שדווקא Carl Zeiss היא הראשונה להציע דגם בעל תמיכה ביותר ממכשיר אחד ובגדלי מסך שונים.

החברה תשחרר SDK (ערכת פיתוח) למפתחים שיהיה תחת רשיון קוד פתוח עבור אנדרואיד ו-iOS. היחידות הראשונות של VR One אמורות להגיע לשוק בחודש דצמבר, אבל אלו ישרתו בעיקר את המפתחים שיבחנו את הקונספט החדש.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות