תקלה בדרופבוקס גרמה למשתמשים לאבד קבצים רבים מהגיבוי בענן

שירותי האחסון בענן מספקים תחלופה זולה, נגישה ופשוטה לשימוש כאשר נשקלת האפשרות לגיבוי תמונות, סרטונים וקבצים אחרים, אולם לעיתים עשויים משתמשי שירותי אחסון אלו להיות קורבן לתקלות שעלולות לגרום להם לאבד לעד קבצים שלא גובו במקום אחר. כך קרה למספר קטן של משתמשים בשירות דרופבוקס שעשו שימוש באפשרות ה-Selective Sync וקיבלו בימים האחרונים הודעה בדבר היעלמותם של קבצים מהשירות לעד.

דרופבוקס אישרה את דבר התקלה באפשרות הסנכרון דרך Selective Sync, זו מאפשרת בחירת תיקיות מסויימות בלבד שיסונכרנו עם המחשב. התקלה בשירות כבר תוקנה על-פי הצהרת החברה ונוצרה בשל באג שהיה קיים בגרסאות ישנות יותר של אפליקציית דרופבוקס למחשב שגרם לאיבוד הקבצים שסונכרנו לאחר קריסת האפליקציה, אתחול או כיבוי המחשב.

משתמשים שחוו את התקלה החלו לקבל הודעות דוא"ל מצידה של דרופבוקס המתריעות על הנושא ובעיקר מציעות התנצלות כנה והענקת שנה חינם בשירות הפרימיום של החברה בשווי $99. עם זאת, קשה להאמין כי המשתמשים שאיבדו רבות מהתמונות שלהם כתוצאה מבאג במערכת של דרופבוקס יתנחמו מקבלת המתנה.

משתמש אחד כבר הספיק לשתף דרך חשבונו ברשת החברתית גוגל+ את התכתובת שקיבל מדרופבוקס במייל, כאשר גם בישראל הצלחנו לאתר משתמשים ששיתפו את גורלם המר באיבוד כמות גדולה במיוחד של תמונות. עושה רושם כי הגיבוי בענן, אף היותו זול, נגיש ופשוט לשימוש, אינו תמיד מספק את רצונם של המשתמשים לשמירה על קבצים לאורך זמן וייתכן כי לפחות בשלב זה ימשיכו אנשים לגבות את התמונות שלהם גם על הדיסק הקשיח.

מקורות
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות