סקייפ משיקה את Qik – אפליקציית מסרים מידיים מבוססת וידאו

מקור: סקייפ

חברת סקייפ היא אחת מחלוצות תחום שיחות הוידאו, וככזו – הפכה לשם נרדף בכל הקשור לשיחות מסוג זה. כעת רותמת החברה את כל הידע שצברה בשנים האחרונות ומשיקה אפליקציית מסרים מידיים חדשה, Qik שמה, זו תאפשר למשתמשיה לשוחח האחד עם השני באמצעות שליחת קטעי וידאו קצרים.

את הליבה של Qik רכשה סקייפ כבר לפני מספר שנים, אולם נראה שהחברה בחרה שלא למהר עם ההשקה המחודשת. Qik מאופיינת בממשק קל ומינימליסטי שמאפשר מעבר מהיר בין שיחות קיימות ובין הקלטה של שיחה חדשה. בעמוד הראשי ירוכזו כל השיחות האחרונות שלנו, בעוד שגלילת העמוד כלפי מטה תעביר אותנו לממשק המצלמה כדי לצלם ולשלוח קטע וידאו חדש באופן מידי.

מלבד השיחות האישיות, מאפשרת Qik גם יצירת קבוצות סגורות, באופן דומה ל-WhatsApp, בהן כל משתתף יכול להגיב באמצעות וידאו. כחלק מהבנת כוחו העצום של וידאו, האפליקציה מאפשרת למשתמש למחוק את הקטעים שהעלה, כך שלא יהיו זמינים עוד במכשירים של החברים. מלבד זאת, Qik תבצע מחיקה אוטומטית של קטעי וידאו לאחר 14 ימים מאז שצולמו.

אפליקציית Qik טומנת בחובה עוד פיצ’ר ייחודי: Qik Flik, באמצעותו יוכלו המשתמשים להקליט וידאו קצר בן 5 שניות שיהפוך לתמונת GIF מונפשת. Qik מייעדת את קטעי הוידאו הללו לתשובות מהירות כאשר למשתמש אין יכולת (או רצון) להגיב באמצעות וידאו.

וידאו להמונים

מהתנסות קצרה עם Qik נראה שסקייפ (מיקרוסופט) הצליחה לעשות עבודה טובה מאוד בעודה מציגה אפליקציה בשלה שמכבדת את מעמדה כמעצמת וידאו. האפליקציה מאופיינת בממשק קל ונוח להפעלה, עם חלון שיחה המאפשר להבין בקלות את רצף האירועים. עם זאת, חשוב לזכור שהאפליקציה נכנסת לזירה צפופה למדי, בה נאבקות כבר שבועות ארוכים Glide הישראלית שבנתה לה שם רציני בתחום צ’אט מבוסס וידאו, Snapchat שביססה את מעמדה בקרב בני נוער ואפילו Mirage הישראלית שהושקה לפני זמן לא רב.

להורדת האפליקציה לאנדרואיד – לחצו כאן

להורדת האפליקציה ל-iOS – לחצו כאן

להורדת האפליצקיה ל-WIndows Phone – לחצן כאן


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים